iyi, whaddya burun

Bir ünlü gibi bakiyor çok zor bu gün degil. Bu ne istedigi ise bir tek çok para var ve Angelina Jolie, Brad Pitt, ya da Orlando Bloom gibi biri için plastik ameliyat gerekiyor. Bu burunlarini yapmis insanlarin fiziksel görünümünü gelistirmek ve daha çekici olmak için bunu ortak bir varsayim olsa da. Öyle bile olsa, sadece estetik daha rinoplasti (burun is) için daha fazla oldugunu olun.

Rinoplasti için seçer Herkes estetik nedenlerle yapar, bazi rekonstrüktif veya saglik nedeniyle prosedür geçmesi haricinde hiçbir seçenek yok. Örnegin, bazi insanlar dogum kusurlari ile dogarlar, gibi nefes tikanikligi neden olabilir) çok küçük burun delikleri havin. Bazi insanlar cerrahi girisim gerektiren burun yaralanma / travma neden olabilir kaza karsilamak. Rinoplasti alaninda gelismeler sayesinde, saglik ve hatta estetik nedenlerle bu islemler ihtiyaci olanlara artik katlanmak zorunda.

Tibbi bir islem olarak, rinoplasti geri uzun bir yol gidiyor; M.Ö. 3000 Eski Misir’da, kesin olmalidir. Rinoplasti 800 M.Ö. bazen Hindistan’da gerçeklestirilen oldugunu kanitliyor belgeler vardir belli bir Sushruta tarafindan, bugün bize bilinen “Plastik Cerrahi babasi.”

Temel olarak, islem iki sekilde yapilabilir. Ilk açik yaklasimla, ikinci kapali yaklasim geçer. Açik bir yaklasim kaslar ve dokular seklinde olan burun delikleri içinde kesiler yapmayi da içerir. Açik bir yaklasim burun ameliyati sadece bir türüdür; Los Angeles cerrah prosedürü yaparken onlar ekstra dikkatli tavsiye neden olan, bu islem çok hassas ve tehlikeli düsünün.

Kapali yaklasim burun ameliyati baska bir türüdür. Los Angeles cerrahlar diseksiyon takip olarak (burun delikleri ayiran ince deri) Kolumella için küçük bir kesi yapmak olarak tanimlar.

Yapilan kesiler onlar için dogru seklini degistirmek için, burun içindeki kemik ve kaslarin boyutlari teshis ve belirlemek için cerrahlar tarafindan kullanilmaktadir. Güvenli bir cerrahi her zaman en iyi burun ameliyati olan, Los Angeles doktorlar söylüyorlar.