cilt bakim ürünleri nasil uygulanacagi cilt sagligi sirlari

Bu oldukça iyi farkli insanlar ayni cilt bakim ürünleri ile farkli sonuçlar elde bilinmektedir. Bu vücut kimyasi degisikliklerden kaynaklanan, ama zaman herkes farkli cilt bakim ürünleri de geçerlidir, çünkü daha sik bu kadar olabilir.
Belirli bir ürün size beklediginiz sonuçlari vermez Tabii ki, her zaman yanlis ürün uygulamaktayiz anlamina gelmez. Ne yazik ki, pek çok ürün sadece, ne olursa olsun reklami olarak çalismiyor! Bu üstlük, bazi ürünler dogru kullanildiginda bile bazi insanlar için degil baskalari için çalisabilir. Bununla birlikte, bir ürün çalismiyor zaman, genellikle yanlis uygulama nedeniyle olabilir.
Cilt kremleri gibi ürünler, jeller. ya da losyonlar cilde topikal olarak uygulanan bir biyolojik etkiye sahip kimyasal bir karisimi bulunmaktadir. Yani etkinligini aktif maddeler is, ve cildinize düzgün emilir olup olmadigina baglidir. Cildin sicakligi, hidrasyon, çevre ve diger faktörler bir üründe aktif maddeleri absorbe etmek için, cildin yetenegini etkiler. Eger cilt bakim ürünleri en uygun etkinligi olsun emin olmak için:

Herhangi bir ürün uygulamadan önce cildi temizlemek. Uygulamak için en uygun zaman cildinizi temiz degil sadece çünkü ilik bir dus veya banyo çikmasi hemen sonra, ama ayni zamanda nemli ve sicak, bu yüzden çok daha iyi ne olursa olsun geçerlidir absorbe edecektir. Asiri isi yaslanma hizlandirir çünkü sicak su ile yikamayin. Su konforlu sicak ama sicak degil olmalidir. Eger yagli bir sey uygulamak için plan Ancak, bloklar gözenekler, gözenekleri kapatmak için kendinizi soguk su siçrama oldugunu. Sadece bir havlu ile kurulayin. Ayrica, sudaki klor maruz önlemek için kömür dus filtre kullanin. Muhtemelen sise veya filtrelenmis su içmek – ama size bir 8 oz alacagi daha bir dus sirasinda deri yoluyla daha fazla klor emebilir. bardak su!

Cildinizin temizlik zaman, düzenli sabun ve sampuan kullanmayin, onlar çok fazla kurutma ediyoruz. Iyi bir nemlendirici sabun, bir deri temizleyici veya sicak düz (sicak degil) su kullanin.

Derinin en üst tabakasi çogunlukla kuru, ölü hücreler elde edilir. Bu katman yaslanma veya kötü cilt bakimi cilt ya, çok kalin oldugunda, bir cilt bakim ürünü aktif maddeler sorun nüfuz var. Profesyonel mikrodermabrazyon güvenli altinda saglikli, daha genç görünümlü bir cilt ortaya ve cilt bakim ürünleri daha iyi daha etkili için absorbe saglayan, cildin bu üst tabakasi kaldirir. Buna ek olarak, yapilan mikrodermabrazyon düzenli elastin ve kirisikliklar, ince çizgiler, akne izleri ve diger birçok lekeleri azaltmak yardimci olur kollajen üretimini, uyararak cilt güçlendirir.

Cilt bakim ürünleri uygulamak için kisa, sert darbelerle kullanin. Cilt germeyin. Ovalamayin. Uygulandiktan sonra, yavasça 30 saniye ya da öylesine için parmaklarinizla alanina dokunarak cildinize ürünleri masaj yapin.

Evde profesyonel mikrodermabrazyon ürünü kullanirken, talimatlari okuyun ve çok dikkatli bir sekilde takip etmek önemlidir. Unutmayin, profesyonel mikrodermabrazyon genellikle pahali makineleri ve tibbi-egitimli profesyoneller ile uygulanir. Bunu kendiniz yaparak bir çok kaydedebilirsiniz, ancak 10 yillik-genç bir görünüm bu almak için asiri istekli olmayin. Süngerler yavasça ilk kez uygulayin – cildinizi uygulamaya ayarlamaniza olanak saglar. 3-5 dakika (cildinizin hassasiyetine bagli olarak) en fazla kadar, yaklasik 2 hafta ara, biraz daha fazla zaman ve basinç her uygulama ekleyin.

Hassas bir cilde veya alerji varsa, her zaman sizin koltuk alti deride küçük bir yama (kolunuzun altindaki yumusak deri) ilk kullanmak istediginiz ürünleri test.

Eger hassas bir cilde var mi?
Hassas bir cilde çok yaygin oldugunu biliyor muydunuz? Insanlarin% 40’indan fazlasi bunu söylüyorlar. Nedenleri yas, kalitim, cinsiyet ve irksal farkliliklar içerir. Asagida, bu sorular cildinizi hassas olabilir olmadigini ögrenmek yardimci olabilir. Tabii ki, dermatolog bir gezi bulmak için en iyi yoldur!

Eger sabun ile yikayin sonra cildinizin ekstra kuru olsun mu?
Cildinizin yagli ekstra almak ve nemlendiriciler belirli türleri kullandiktan sonra patlak mu?

Eger bu sorulardan birini veya her ikisini Evet yaniti verdiyseniz, hassas bir cilde sahip olabilir.

Cildinizin kirmizi, kasinti, kremler, deterjanlar, bulasik sabun, saç spreyleri, temizlik ürünleri, deodorantlar ve tiras, parfüm ve / veya özel sampuan ile dogrudan veya dolayli temas sonra yakmak, ya da “siki” hissetmek olsun mu?

Hassas ciltler için tahris edici birçok ev ve kisisel ürünler. Kokulari ve boyalar hemen her evde ürün ve birçok kisisel bakim ürünleri, dogrudan temas ve hatta giysi, havlu, ya da yatak üzerinde kalan mevduat ya tahrise neden olabilir. Eger soru 3 hassas cilt klasik belirti ve bulgular herhangi biri varsa, deri reaksiyonlari neden oldugu bilinen maddeler olmadan hipoalerjenik ürünler kullanmaya çalisin.

Cildinizin kirmizi, kasinti, uzun günes, rüzgar, isiya maruz, ya da soguk sonra yakmak, ya da “siki” hissetmek olsun mu?

Hassas ciltler genellikle asiri hava kosullarina tepki verir. Aslinda, su buharlasma karsi cildin dogal koruyucu bariyerini zarar ortamda bir sey – denilen sebum – hassas cildi tahris edebilir.

Eger akne ve sedef hastaligi var mi?

Akne, sedef hastaligi, ya da egzama gibi cilt hastaliklari olan kisiler genellikle hassas bir cilde sahip. Bu kosullar bagisiklik sisteminin isleyisi ve / zarar veya cildin koruyucu bariyer yok. Eger bu kosullardan biri varsa, hassas bir cilde sahip olabilir.