cazibe plasenta

2004 film, Üç Extremes, Çinli oyuncu Bai Ling iptal fetus ve plasenta bir köfte yapar ruhsatsiz ebe oynarken kaslarini kaldirdi. Onlara yaslanma belirtilerini tersine olacagini alici inaniyordu zengin kadinlara onlari satti.

Bai kendini plasenta yeme fikrinden tiksinti oldugunu iddia olsa da, bir genç cilt kazanmak kendi sagliginin iyilestirilmesi umuduyla bunu diger ünlülerin bolca söylentiler var.

Singapurlu aktör Andew Seow, biri için 36, bir plasenta ellerini almak için yillardir bekliyor. O, “Ben almis insanlar gördüm, ve ben o insaat inaniyorum” dedi. O hikayeler duymustur diyor Tayvanli aktris Lin Ching-hsia, 53, “bu dilim ve püresi ile yemek” için annesi tarafindan ögretildi genç görünümlü. Sonra “amino asit ve protein dolu” olan organ yedim bilinmektedir çünkü dogumdan sonra, “süper deri, süper gögüs ve süper bir popo” vardi, baska bir un-adli oyuncu vardir, diyor .

Vejetaryen olmasina ragmen, Seow ham, bir sümüklü, kanli karaciger benzer, tüketen bir düsünce geldigini düsünmek bile istemiyorum degildir. “Bir plasenta”, diyor, “dogal olarak kullanilmazsa, sadece bosa, bebek ile çikar.”

türlerin kökeni

Bir plasenta gebelik sirasinda kadin memelilerde gelisir kan damarlari açisindan zengin bir organdir. Bu çizgiler rahim duvari ve kismen zarflar fetus, bu göbek kordonu ile bagli oldugu. Tam vadede, bu yaklasik 18 cm uzunlugunda ve 5 cm kalinligindadir. Bu sonra dogum parçasini olusturan, dogum sirasinda atilir. Onun islevi fetus anneden oksijen ve besin transfer etmektir. Ayrica annenin tarafindan bertaraf edilecek göbek kordonu yoluyla fetusa karbon dioksit ve atik serbest birakir.

Dr Peter Chew, bir danisman dogum uzmani ve jinekolog, insanlar hakkinda söz edilmis olsa da “kizartma, kurutma ve plasenta yemek” yillardir, onun hasta nadiren onlarin tutmak istiyoruz söylüyor. O diyor ki: “Plasenta hormon dolu, bu nedenle bu destekleyecek herhangi bir tibbi kanit olsa bile teorik olarak, onlar, cilt gelistirmek gerekir.”

Tüketen tehlikeli yan etki olasiligi gelince, o “bir zarar kendi vücudun organi var görmek var,” diyor. Ama güvenli tarafta olmak için, o tüketim önce plasenta yemek önerir.

Dr Douglas Ong, bir dogum uzmani-jinekolog, KK Kadin ve Çocuk Hastanesi (KKH) “olan içerigi kozmetik sirketleri için satildi bir plasenta buzdolabi için kullanilir” diyor. KKH iddialarini dogrulamak mümkün ama bir sözcüsü var ise, muhtemelen “önce uzun, uzun zaman” olurdu söylüyor. Dr Ong ‘HIV ve diger virüslerin sonra durdu uygulama “sahneye çikti iddia ediyor.

O “sinirda yamyamlik” olarak nitelendirdi, onlarin plasenta tüketen anneleri hakkinda huzursuz. “Kadinlar güzellik için büyük çaba gidecek ama iyi bir cilt elde etmek için baska yollar vardir.”: Diyor

yasam gücü

Geleneksel Çin Tibbi (TCM) uzmanlar insan plasenta 2500 yil için Çin tarafindan yemis oldu iddia.

Dr Düsük Chai Ling, kurulu bir saglik kurumunda bir tibbi direktörü, aging cilt ve gençlestirici, qi “(yasam gücü için Çin) ve bu uyusukluk gibi sorunlarin bir dizi için bir çare olarak kullanmak” Çin içerdigi inaniyorum “diyor “anne sütü üretimini tesvik.

Singapur’da, Çin’den insan plasenta Çin tibbi salonlari bir kuru seklinde hazir.

Profesör Xu Yi Jun, ünlü bir TCM Merkezi’nden bir doktor, dogurganlik ve kan dolasimini artirmak için ve hastalik için vücut daha dayanikli hale getirmek için her gün toz plasenta 3g için alici 2g reçete.

Ayrica yaygin çesitli sekillerde güzellik salonlarinda kullanilan bulabilirsiniz. Mandarin Hotel Alisveris Merkezi belli bir güzellik salonu, insan plasenta içeren söyleniyor bir saglik tonik, yüz özü ve saç tonigi sunuyor. Bir baska önemli spa zinciri “Botox alternatif” olarak koyun plasenta kullanan yüz kendi plasenta sundu.

Saglik Bilimleri Kurumu (HSA) için bir sözcüsü göre, “plasenta insan ve hayvan kaynakli su anda kozmetik ürünlerde izin verilir”. Ancak, “göz ve dis ürünlerinin bayi güvenligi destekleyici kanit saglamak için gereklidir”. Yüz kremleri ve yüz maskeleri “düsük risk” ürünler olarak kabul edilir gibi, onlar HSA onayina tabi degildir.

ABD’de Gida Ilaç Dairesi (FDA) gibi potansiyel olarak tehlikeli olarak plasenta gibi organlardan hayvan özü siniflandirir.

Bir enjeksiyon yönetmek olmamakla birlikte 12 doktor disinda, sadece iki plasenta özü tedavi reçete kabul, konustu.
Çogu doktor plasenta ve sözde kozmetik yararlari, Dr Chua Haziran Jin, Mount Elizabeth Tip Merkezi’nde danisman plastik cerrah dahil olmak üzere bes,, hakkinda yorum kaçinilmalidir iken çalistigini göstermek için yeterli tibbi kanit olmadigini kabul ediyorsunuz.

“Bazi insanlar yemin olabilir, ama böyle güçlü bir madde olsaydi, büyük bir derinlik içinde okuyan kisi olacaktir.”: Kus yuvasi ve yilan yagi için plasenta tedavi karsilastirildiginda, Dr Chua diyor

Diger doktorlardan tepki korkusuyla isimsiz kalmayi tercih bir doktor, yüz ve vücut küçük miktarlarda istegi ile insan plasenta özü enjekte itiraf. Ama “Hasta kendi tedarik getirmek zorundadir”. Ayrica, bir sonucu olarak herhangi bir yan etki görülmemistir. O tedavisi tartismalidir tek nedeni tehlikeli oldugu için degil, “bu tip fakültesinde ögretilen, sadece tip uygulamalari ile gelisti degildi çünkü” inaniyor.

Detoksifikasyon ve yaslanmaya karsi koruyucu hekimlik konusunda uzmanlasmis Dr Wong Yok Meng, son 10 yildir insan plasenta tedaviler reçete edilmistir.

O vücuda dogrudan plasenta özü enjekte yok diyor ragmen, kadin ve 40 üzeri olan çogu onun hasta, bir cilt gençlestirmek için topikal ve oral insan plasenta ekstresi tedavi reçete.

O tedavi “kirisikliklarin kurtulmak degil, ancak cilt ince çizgiler düzgünlestirilmesi ve hücre yenilenmesini artirarak bir genç bir görünüm vermek için yardimci olur” gözlemlemektedir.

TL 500 sözlü plasenta ekstresi maliyetlerinin bir ay doz, TL yaklasik 100 yüz maliyetleri için bir topikal çözüm süre. Dr Wong onun hasta herhangi bir olumsuz etkileri görmedigini söylüyor.

Ama bir endise Dr Joyce Lim, ünlü dermatolog, plasenta ekstresi kullanimi ile enjeksiyon ve ilaç bu “genetik materyalin iletim ve alerjiye neden olabilir” içerir olmasidir vardir.

Gerçekten de, geçen Ocak Yomiuri Shubun kagit tarafindan bildirilen bir durumda, onu 40’li yaslarda bir Japon kadin Tokyo güzellik merkezinde insan plasenta özü enjekte edildikten sonra akut karaciger hastaligi gelistirdi.

Belki, bu siradisi incelik tüketen düsünmeden önce bir dahaki sefere, durdurmak yapmak ve tüm güzellik adina sagliginizi riske deger olup olmadigini düsünüyorum.