tinea versikolor evde tedavi

Tinea versicolor deri tabaklama normal engelleyen ortak bir mantar enfeksiyonudur. Genellikle çevresindeki deri daha hafif olan küçük sivilceli alanlarda görünür. Antifungal kremler, losyonlar veya sampuanlar yardimci olabilir, ancak bu bile etkili bakim sonra, ten rengi birkaç hafta düzensiz kalabilir. Enfeksiyon özellikle sicak, nemli, maruz kalma, geri dönebilir.

Geçen yaz tinea versicolor vardi, ama o zamanlar ne oldugunu bilmiyordum. Ben oldukça ilimli bir bronzluk elde bu yüzden bütün yaz ben günese maruz kalmis. Temmuz sonunda hakkinda benim boyun altinda bu deri renk degisikligi noktalar basladi. O zaman bir restoranda çalismis ve kamu etrafinda sürekli, bu yüzden her zaman insanlara teshir edildi. Ben sürekli veya kanserli sorun çesit girmis olabilecegini düsündüm, çünkü beni deli ve biraz endise yapti. Sonunda hafta sonra noktalar benim tan ile birlikte ortadan kalkmaya basladi, ancak ben artik tan günesten uzak kalmak ve karar verdi.

Bu yil kardesim bazen bronzlastirici gitmeye basladi ve ben çok çünkü benim deneyimleri için bronzlasma hakkinda ona uyardi. Daha önce yaz oldugu sorunlari, ben günesin disinda kalan ve tan her türlü elde degildi emin yapti. Bir yaz bronzluk elde sevdim ve bana bir Avrupa arka plan çok maruz kalmadan koyu almak için kolay sahip çünkü sinir bozucu oldu. Bronzlastirici için yarim düzine yaklasik bir geziler sonra kardesim alninda noktalar basladim. O da bummed ve aldim zaman oldugu gibi sikintili oldu.

Bu konuda bir kaç hafta önce annem cilt bakimi biliyordu ve tinea versicolor hakkinda söylendi birisiyle konusuyor kadar degildi. Daha sonra bu konuda bana ve aslinda çok yaygin ve tedavi edilebilir söyledi. Ben çok rahatladim. Ayrica o konustum kisinin derinin enfekte parçalari ve renk gün içinde geri gelecegini bir anti-kepek sampuani tavsiye söyledi.

O zamandan beri tedavi ile ilgili mantar hakkinda biraz arastirma yaptim. Ben enfeksiyon için evde tedavi kepek sampuani oldugunu kesfetti, ancak antifungal ilaçlar daha az etkili ve cilt rahatsizliklarina neden olabilir. Selsun Mavi bir hafta bölgede bir gece uygulamasi için önerilen sampuan oldu.

Ayrica, o tinea versicolor solmaya yil sürer bu cilt hiper pigmentasyon neden olabilir bulundu. Bazi insanlar hala tüm enfeksiyon tedavi sonrasi enfekte yil olarak kullandiklari alanlar üzerinde koyu lekeler vardi. Topikal antifungal tedavi kremler genellikle tinea versicolor için bir seçimdir, ama biraz arastirma yapmak emin olun bir olanlar en düsük fiyatlarla en yüksek basari oranlarina sahip olan bulmak.