skar önleme – dogal düzeltme

Vücudunuzda izleri görünce vücudunuzun sifa anlamina gelir. Bunlar kesik veya yara, ameliyat, ya da akne ürünü olabilir. Bunlar vücudun herhangi bir yerinde olabilir ve herhangi bir renk, boyut ve sekil olabilir. Daha yaygin ve tedavi etmek için kolay keloit, çok büyük ve çirkin olabilir izleri ve hipertrofik skarlar vardir. Bu tamamen dogal bir süreç olsa da, onlar çirkin ve rahatsiz edici olabilir. Önlenmesi izleri bir kaç basit adimi izleyerek daha kolay yapilabilir.
Dogal skar olusumunu önlemek için en iyi yolu saglikli bir yasam tarzi geçer. Küçük seyler yapmak her gün cildinizi harika görünüyorsun yardimci yani sira kollajen iyi bir seviyede koruyarak, yara izleri önlemek.
izleri önlemek için nasil
Dengeli bir beslenme skar dokusu en aza indirmek, sizin iyilesme sürecine yardimci olacaktir. Diyet protein tutulmasi kendini yeniden insa etmek için cildinizin yetenegini yardimci olacaktir. Vitamin ve mineraller, özellikle çinko, hem de cildiniz için çok uygundur. Çok fazla seker, nisasta, ya da yag asidi ile yiyeceklere çalisin. Ayrica, hizli yara iyilesmesi için, sigara içmeyin.
Sulu kaliyor izleri önlemek için baska bir yoludur. Vücudunuzun elektrolit seviyelerini korumak ve iyilesme sürecini desteklemek için bol sivi içmek. Daha da vücudunuzun kurutmak çünkü alkol kaçinin.
Disinda saglikli bir yasam tarzi, bazen izleri yol açabilir önlenemeyen yaralanmalar olsun. Bu yara izi önlemek için herhangi bir deri hasari ile hizli hareket etmek önemlidir. Yara taze oldugunda, yeni deri hücrelerinin skar dokusu olusturmak için bölgeye acele. Bu durumlarda, cildinize alani korumak ve dogal bir yara izi önleme krem ??uygulayarak cildinizi sorunsuz iyilesmek yardimci olabilir.
Bu yarali ya da etkilenir cildinizin alani korumak için önemlidir. Bu iyilesmek için zamana ihtiyaci, bu nedenle cildinize daha fazla zarar görmesini önlemek için önemlidir. Bu, bir bandaj veya giysi ile nokta kapsayan günes kremi kullanarak, ve potansiyel olarak cildinize zarar verebilecek herhangi bir faaliyeti kaçinarak içerebilir. Eger iyilesme süreci engel çünkü, ya da bir alana dokunmamaya çalisin.
Son olarak, skar olusumu en aza indirmek için piyasada bazi çok etkili yara izi önleme ürünleri vardir. Kolajen ya da E vitamini ile Kremler etkili önlemek ve izleri kaldirmak yardimci olur. En iyi sonuçlari görmek için zaman içinde krem ??uygulayin.