kis cilt hava sartlarina cildinize pratik bir rehber bakim

Snowboard, kayak, ya da sadece bir yangin rahatlatici: Soguk hava bir çok sey için harika. Ama ne yazik ki o da ciddi cildinize zarar verebilir. Düsen sicaklik, sogutma rüzgarlar, ve evinizde isinma tüm kurumasina ve yüz ve vücut yüzey çatlamak çalisabilir. Neyse ki, uzun, kis aylarinda cildinizin sagligini korumak için atabileceginiz basit adimlar vardir.

Soguk havalarda cilt saglikli tutmak için anahtari sulu tutmaktir. Soguk hava, daha az nem vardir ve bu kolayca kuru ve adam için cilt neden olur. Iki kati kadar sicak aylarda oldugu gibi nemlendirici tarafindan hidrasyon bu eksikligi telafi. Evinizin havadaki nem yerine bir nemlendirici satin almayi düsünün.

Bir buharli sicak dus soguk günlerde cazip olabilir, ancak dus ilik tutabilirsiniz. Çok sicak su hizla buharlasir ve cilt kurumasina yol açabilir. Nem kilitlemek için dus çikip bes dakika içinde nemlendirici koymak emin olun.

Cildinizin kurumasina olabilir yerine sabun daha hafif bir sivi yüz yikama,, ile yüzünüzü temizleyin. Cildin nem doldurmak yardimci aloe ve gliserin gibi maddeler nemlendirici içeren ürünler arayin.

Sira yüz ve vücut örtbas tarafindan soguk ve rüzgar gibi dis korundugundan cilt tutmak ve degiskenlik önlemek için düzenli olarak dudak koruma kullanin. Soguk olmasina ragmen, günes kremi kullanmayi unutmayin; ultraviyole isinlarinin kar kis ve parlama sirasinda hala güçlü olan da deride hasara yol açar.

Çok kuru ayaklar için, yatmadan hemen önce sonra hafif pamuklu çorap ile bunlari kapsayan, nemlendirici deneyin. Kapali zaman cildin gözenekleri yerine nemlendirici havaya buharlasmasina izin daha, iyi nemlendirici absorbe edecektir.

Bu sezon en soguk alginligi ve hastaliklara karsi ek önlemler almak cazip ederken son olarak, antibakteriyel jeller ve mendil kullanimini azaltir. Onlar nem cilt çalmaktadir ki, alkol içerir.