hipertrikoz insan kurt adam sendromu ne açikladi oldugu

Bireyler için ne birçok durum vardir, açikladi ve açiklanamayan. Hipertrikoz, muhtemelen cevaplar genis bir yelpazede bulabilirsiniz ama hepsi sizin için aradiginiz cevaplari olmayacaktir. Bu gibi kosullar en iyi yardim doktorunuzun tavsiye aramaktir.

Hipertrikoz saç normal büyümek degil alanlarda saç asiri büyümesi neden olan bir tibbi durumdur. Bu, tüm vücut üzerinde mevcut olabilir, ya da sadece bir veya birden fazla içinde olabilir. Bazi bireyler kosulu ile dogmus olacak ve digerleri sonraki hayatinda üzerinde gelisecektir.

Konjenital Hipertrikoz çok nadirdir. Aslinda, Ortaçag’dan bu yana sadece 50 dogrulanmis vaka olmustur o kadar nadirdir. Çünkü hamilelik sirasinda bir kusur nedeniyle olusur. Bir cenin sekizinci ay boyunca düser saç çok ince bir katman olan lanugo ile kaplidir. Bu gibi durumlarda, bu düsmek ancak büyümeye devam eder. Konjenital Killilik terminalis olarak bilinen bir porsiyon halinde, hem de saç renkli olur ve dogumdan sonra orada kalir.

Konjenital Hipertrikoz bir baska varyasyonu nevoid Hipertrikoz denir. Burada, bireylerin vücudun tek bir alanda asiri killanma olacaktir.

elde hipertrikoz

Kazanilmis Hipertrikoz herhangi bir noktada dogumdan sonra ortaya çikar. Semptomlar unpigmented vellus saç ya da pigmentli terminal saç içerebilir. Asiri saç tüm vücudu kaplayabilir, ya da bir alana lokalize olabilir.

hipertrikoz: ne sebep olur?

Bu soruya kesin cevap vardir hiçbir ragmen, birçok durum genetik bir bozukluk olduguna inaniyorum. Bu, kalitsal ya da genlerin mutasyonu sayesinde gerçeklesmesi bilinmektedir olarak kabul edilebilir. Bazi kisiler kanser sonrasi ortaya çikan kanser iliskilidir. Bazi bireyler o da uyusturucu veya metabolik bozukluklar neden olabilir inaniyoruz.

hipertrikoz için tedaviler

En iyi tedaviler mevcuttur sunlardir:

Düzenli Tiras

Kesikler ya da açik yaralar arinmis olarak epilasyon kremleri Depilatuvar ayni zamanda sürece kullanilabilir. Kullanmadan önce alerjik reaksiyonlar kontrol edin.

Beyazlatma ürünleri bu saç görünümünü azaltmak ama kimyasal reaksiyonlar kontrol etmek için emin olmak için yardimci olabilir.

Elektroliz ve lazer epilasyon yöntemleri de yararli olabilir. Burada, bir lazer aslinda saç büyümek mümkün olmaktan durdurma folikül öldürecek. Evde çocuklar bazi etkilidir, ancak profesyonel hizmet en iyisidir.

Hipertrikoz gerçekten tabiri caizse bir çare olmayan bir durumdur. Epilasyon teknikleri olsa yardimci olabilir. En iyi tedaviler en pahali olanlardir ragmen, burada en memnuniyetini saglamak olasidir.