bir ömür boyu dis saglikli tutmak için yedi adim

Bir gülümseme bir ömür boyu-eger sürebilir bunu dikkat çekmek. Anne mümkün oldugunca erken çocuklarda iyi bir agiz sagligi aliskanliklari asilamak için bu nedenle, bu önemli.

Rapor ABD Saglik Richard H. Carmona’nin “Agiz Sagligi Destekleme Eylem Ulusal Çagrisi” göre, çocuklarin fazla 51 milyon okul saatleri kaybetmek ve yetiskin dis hastaliklari veya dis hekimi ziyareti nedeniyle her yil daha fazla 164 milyon çalisma saatleri kaybedersiniz. Dis hizmetleri ülkenin toplam faturasi 2002 yilinda fazla 70100000000 $ olarak tahmin edilmistir.

“Agiz sagligi hastaligi ülke genelinde topluluklara rahatsiz edici yavas yavas girmektedir,” Dr Marsha Butler, Colgate-Palmolive Baskan Yardimcisi, Küresel Agiz Sagligi ve Profesyonel Iliskiler, açikliyor. “5 yas ve burada ABD’de 17 arasi çocuklar için, dis çürümesi saman nezlesi daha sik astim, daha yaygin oldugunu ve çocuklarimizin genel saglik ve refahi için önemli bir tehdit olusturuyor.”

Son zamanlarda, Ulusal Çocuk Dis Sagligi Ayin kutlama sirasinda, Colgate ve Dr Carmona dis ve dis eti tutmak için, “, bir Parlak Smile ABD Saglik Genel yedi adim” Colgate-Palmolive bir hibe ile, gelistirilmistir ipuçlari açikladi güçlü ve saglikli:

1. Özellikle kahvalti yedikten sonra ve yatmadan önce, en az günde iki kez florürlü dis macunu ile dis ve dis eti firçalayin.

2. Düzenli olarak dis hekimi ziyaret edin.

3. Günlük dis ipi dis.

4. Florür güçlü, saglikli dis ve dis etleri için durulama kullanin.

5. Her gün-ve atistirmaliklar yemek saglikli beslenme uygulama ve kalsiyum bol olsun unutmayin sayisini sinirlayin.

6. Spor oynarken bir dislik giyin.

7. Dis sizdirmazlik ürünleri hakkinda dis profesyonel isteyin.

Onun Parlak Gülüsler, Parlak Gelecekler programi sayesinde, Colgate ücretsiz dis taramasi, tedavi Yönlendirmeler ve agiz ve dis sagligi egitimi ile 50 milyondan fazla çocuga ulasilmistir. Sirket yarim bu 2010 yilina kadar bu hizmetleri ile 100 milyon çocuk ulasmak için yapilan bir kamu taahhüt toplanti için daha fazladir. Parlak Gülüsler, Parlak Gelecekler çocuklarin agiz sagligi kontrol altina almak için güçlendirir ve iyi bir dis hijyeni korumanin önemi hakkinda daha fazla farkindalik olusturmak için yardimci olur.