bir dövme alma potansiyel riskleri

Dövmeler çogunlugu herhangi bir sorun olmadan uygulanan, ama arzu edilen sonuç daha az bazi sonuçlanan vardir vardir. Bu nedenle, bir dövme ile ilgili potansiyel riskleri göz ardi edilemez. Sagliksiz ekipman bir dövme zaman en bireyler karsilastiklari en önemli konudur. Bir hastaliga potansiyeli dogru her kullanimdan sonra temizlenmezse ekipmanlari ile yüksektir. Bireysel düzgün bir dövme basvurusunu takip eden alan için bakim degilse dövme olusturmak için kullanilan ekipman ya kirli ya Buna ek olarak, dövmeler genellikle deri enfeksiyonu neden olabilir.

Dövme alani çevresinde asiri kizariklik, sislik veya agri olmasi durumunda, lisansli bir doktor bu enfekte olup olmadigini belirlemek için dövme incelemek gerekir. Ortak tedaviler ilaçlarin içerebilir, ama son derece kötü aldi bir enfeksiyon hastanin hastaneye gerektirebilir. Hemen ortaya çikabilecek açik kaygilari yani sira, bir doktor daha sonra tekrar hasta simdiye kadar bu dövme kaldirilmasi için karar verirse üzerinde gerekli olabilir. Cerrahi tamamen bir dövme kaldirmak için tek yoldur ve, herhangi bir ameliyat oldugu gibi, bu ek riskler tasir.

Bireyin / onu dövme kaldirmak için karar verirse, islem ayaktan hasta islem veya az hastanede kalis gerektiren bir ya olabilir. Nihai belirlenmesi, hastanin genel saglik ve enfeksiyon her türlü yakalanma olasiligini dikkate bir hekim tarafindan yapilacaktir. Buna ek olarak, ameliyat veya ilaç olasi bir alerjik reaksiyon sirasinda komplikasyon olan hastalarda olasilikla daha fazla gözlem için hastaneye kabul edilecektir.

Dövme ile iliskili asagidaki saglik riski arasinda bu kadar bir degil, görünüm. Bir dövme amatör bir ya da sadece iyi yapmadi tarafindan yapilir, bu görünümünü harap olabilir. Bir dövme her kaldirilirsa, ayni zamanda, görünür bir yara izi kalacagini büyük bir olasilik vardir. Çogu izleri zaman içinde daha az belirgin hale dogru olmakla birlikte, tamamen gitmek ve sonsuza kadar bir kez vardi dövme bir hatirlatma olacaktir asla.

Tipki hayatta her karar, her çile için artilari ve eksileri vardir. Eger bir dövme düsünüyorsaniz, dikkatli bir sekilde size simdi ve dövme sizin için veya bir baskasi için olup olmadigini 10 yil bu konuda hissediyorum nasil dövme, istediginiz neden düsünmek için bir dakikanizi ayirin. Vücudunuzda isaretleme kalici yaparken, herkesten istiyor ya da bekliyor çünkü size degil, istiyorum sadece çünkü bunu yapmak gerekir.

Bu makale sadece bilgilendirme amaciyla kullanilacak. Burada yer alan bilgiler yerine kullanilmak üzere tasarlanmistir, ya da profesyonel tibbi yardim ile birlikte degildir. Bir dövme ya da bir kaldirilmis olan karar vermeden önce, hastanin doktora ve / lisansli bir tip doktoru danismak gerekir ve / veya kendisine kisisel saglik ihtiyaçlari için eylem en iyi ders belirlemek için.