Çocuklarda dis çürügü önlemek

Bazi anne-babalar çok onlara daha yakindir kalmaz çocuklarinin ilk disleri herhangi bir önem düsünmüyoruz. Bu yanlistir. Saglikli ve dogru yerlerde ise – Çocuk ilk disleri bunlari konusmak çignemek ve ögrenmek için yardimci olur. Ilk disleri daimi disler onlar kötü çürümüs ise, o zaman bu kalici dislere aktarabilirsiniz içeri için zemin hazirlar. Bu çarpik ise, kalici disleri de çarpik olabilir.

Onlar iyi bakmak bile Çocugunuzun ilk dis, dis hekimi tarafindan düzenli olarak kontrol ettirin. Bagli hiçbir kötü agri ile – – erken yaslardan itibaren dis hekimi koltuguna oturan alismak anne ve çocuk için daha sonra stres büyük bir önleyebilirsiniz. En kisa sürede çocugunuzun dogru tükürmek gibi florürlü dis macunu kullanin. Onlar florürlü su içmek emin olun. Sise suyu florürlü olmadigini unutmayin.

Saglikli, iyi denge diyet çocugunuzun disleri güçlü ve saglikli tutmaya yardimci olacaktir. Sinir tatlilar, sekerli içecekler ve atistirmaliklar. Eger bastan bu dogru yaparsaniz, çocuk onlar için haykirmak olmaz – o eksik olan seyi bilemezsiniz. Hizla yutulur agiz arkasindaki tüm seker tutmak için bir kamisla içmek için ona ögretin.