uzmanlar irtifa ve egzama hakkinda söylediklerini

Yüksek irtifa içinde kar veya bisiklet olacak çok eglenceli olsa da, ayni zamanda egzama için son derece zararli olabilir. Yakin zamanda yapilan çalismalar, bir dizi yüksek çevre neden egzama ilave iltihabi önemli ölçüde azaltilabilecegini göstermistir. Iste cilt uzmanlari analizleri öneririz budur.
egzama tanimak
Egzama alerjik reaksiyon nedeniyle baslatir ortak bir cilt hastaligidir. Bazi uzmanlar bu çocuklarda atopik dermatit gibi dermatit belirli türleri için terim ‘egzama’ kullanilmasina ragmen sik sik, dermatit, deri iltihabi için bir catch-all vadeli denir.
Egzama ve dermatit kiskirticilarindan bir dizi olmasina ragmen etkisi genellikle aynidir: cilt iltihapli oldugunda rahatsizlik ciddi, sürekli bir devlet kosulu ile bu birakarak, kizariklik, siskinlik ya da su toplayan ve yogun kasintili alir.
irtifa egzama isitiyor
Genel olarak, daha yüksek daha asiri iklim yükseklik ve büyük etkisi cildinize vardir. Yüksek irtifa nedeniyle hava nem tamamen yoksun birakarak, oldukça incedir. Kötü önemli kilan bu yüksek iklim en sicakliklari genellikle zâviye ve evlerde sicak, kuru hava ile telafi aci soguk gece yüksek UV seviyeleri ile sicak gün büyük ölçüde geçis oldugunu.
Muhtemelen tahmin edebileceginiz gibi, bu hassas cilt üzerinde oldukça olumsuz etkisi vardir. Büyük ölçüde kuru hava cilt son derece kuru, tahris olmus ve dayanilmaz yüksek seviyelere egzama öfkeli kirmizi, bu terk nem tüm disari berbat.
uzmanlar dogal cilt bakim Balsam tavsiye
Dermatologlar genellikle derisinin çikarilan nem doldurmak dogal bir besleyici losyon tasiyan tavsiye ederiz. Bu cilt böylece koyunda egzama tutmak ve bir dag tatil sirasinda ek rahatsizlik herhangi bir sans kaldirarak, sulu kalmasini saglar.