Bir karin germe riskleri – 5 sey hasta bilmeli

Karin germe ABD’de kozmetik cerrahi günümüzün en popüler formlarindan biridir ve bu popülerlik hizli büyüyor. Ameliyatlar daha popüler hale geldikçe, tarafsiz bilgi ihtiyacini çok daha önemli hale gelir. Bu yazi resmin içine giriyor bu.

Asagidaki egilimlere göz önünde bulundurun. 2000 yilinda, Plastik Cerrahlar American Society 62,713 abdominoplasti islemleri (karin düzeltme) Amerika Birlesik Devletleri’nde yapilmistir bildirdi. 2007 yilinda bu sayi 148.410 yükseldi. Bu ASP verilerine göre, 137 oraninda artarak var!

Bu islemler popülaritesi artmaktadir ederken, yine de onlarla ilgili ciddi riskler var. Hükümet abdominoplasti ile ilgili riskleri açiklayan iyi bir is yok, ama plastik cerrah / cerrahi merkezi web siteleri gibi pek çok olumsuz bilgi gömmek egilimindedir … ve dogal olarak bu yüzden.

Yani bu makalede, tüketici savunucusu rolünü oynamak istiyorum. Yani, ancak sözde karin germe ameliyatlari ile ilgili çesitli riskleri açiklayan. Ama önce, bu islemlerin nasil çalistigini kisa bir bakis ile baslayalim. Aksi takdirde onlarla ilgili riskleri anlamaniza yardimci olacaktir.

sürecinin nasil

Plastik cerrahi bu tip genel anestezi altinda yapilir. Hasta “altina,” sonra cerrah hastanin alt karin boyunca yatay bir kesi yapacaktir. Bazi durumlarda, ikinci bir kesi sadece göbek altinda yapilir. Daha sonra, hastanin deri karin duvarindan ayrilir ve o bölgede kaslari sikilir ve dikilir. Sonra, cerrahi ekip asiri yag, deri ve doku kaldirmak için özel araçlar kullanir. Nihai adim yerinde kalan deri dikmek.

Bu brüt geliyor, biliyorum, ama bu sizin için ameliyat! Ben gereksiz nedenlerle bu ayrintilari açikladi degil. Eger bu islem düsünüyorsaniz, nasil çalistigini bilmeniz gerekir. Bu riskleri ve olasi komplikasyonlari anlamak için anahtardir.

abdominoplasti / karin germe riski

Bu liste kesin olduguna dikkat edin. Karin germe islemi ile ilgili diger potansiyel tehlikeleri vardir. En yaygin olanlari ne ben burada listeledik bulunmaktadir. Yani tam listesi için doktorunuza sormak emin olun, ve de kendi arastirma bol yapmak.

Asiri Kanama – önemli bir kesi yapilir cerrahi her türlü asiri kanama riskini tasir. , Bu, özellikle daha önceki cerrahi veya prosedürlere agir kanama yasamis olan hastalar için, hem de abdominoplasti için de geçerlidir.

Kan pihtisi – bir hastanin arter bir pihti, doku parçasi, hatta bir hava kabarcigi tarafindan bloke olur, bu durum olusabilir. Bu siddeti pihti olustugu yere göre degisir, ama ciddi kosullarin çesitli yol açabilir ve hatta ölümcül olabilir.

Enfeksiyonlar – Bu abdominoplasti de dahil olmak üzere cerrahi, çok çesitli, ortak olan baska bir sorundur. Bir cerrah bir kesi bir yordami gerçeklestirmek için yapar, enfeksiyon bir sans var. Bu nedenle, bazi doktorlar bu tür germe ameliyati gibi bir prosedürü izleyerek hastalarina antibiyotik reçete edecektir. Bu prosedür hakkinda herhangi bir nihai karar vermeden önce, doktorunuz ile görüsmek gereken bir konudur.

Yara izi Olumsuz – Eger gördüm herhangi bir öncesi-ve-sonra karin düzeltme oldu hastalarin resimlerini, bazi durumlarda karin bölgesinde kisi vardi asiri (çok görünür) izleri vardi fark etmis olabilirsiniz. Yukarida listelenen ögeler kadar tehlikeli olmasa da, bu doktorunuzla konusmalisiniz baska bir konudur.