muson yagmurlarini için cilt bakimi ipuçlari

Yine muson yaklasiyor yilin bu zamani gelmistir. Bir tarafta sicaklik islak ve nemli yagisli sezon cildinizin dikkat çekmek için nasil korkulari vardir Öte yandan, asagi gidecek iyi bir duygu. Eger güzellik bilinçli ve birkaç basit önlem alirsaniz, kötü cilt üzerinde kendinizi bir sürü sorun kaydedebilirsiniz.

Muson sirasinda en büyük cilt sorunu mantar enfeksiyonlari oldugunu. Mantar nemli havalarda dogar gibi, kolayca büyür ve cildin islak gözenekleri atmak girer. Sonuç olarak, tek bir gövde, koltuk alti ve kadinlarda meme çevresinde kasinti, dairesel, kirmizimsi, pullanma lekeler gelisir.

Mantar enfeksiyonlari önlemek için birkaç yolu vardir:

1) masanizda oturan sonra, ayaklarinizi etrafinda hava sirkülasyonu saglamak için ayakkabi ve çorap çikarmak. Sandalet ya da uçusan cisimler mümkün oldugunca giyin.

2) deri kivrimlari içinde ter ve nem birikimini önlemek için talk toz bol kullanin.

3) durgun su ile sig sonra sabun ve sicak su ile ayaklarinizi yikayin ve sonra tamamen kurulayin.

Mat, yagli görünümlü cilt yagisli sezon sirasinda baska bir yaygin bir sorundur. Muson yagmurlarini da üzerine asiri nemlendirici etkisi neden olarak yagli cilt etkiler. Dogal olarak, çok üzerinde nemlendirici dogru tür uygulayarak yagli cildi korumak için gerekli olur. Sen gül suyu, çilek özü ve portakal suyu içeren yagli ciltler için bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Cildinizi parlak tutmak için nasil bir kaç ipucu:

1. Ölü tabakasini temizlemek için haftada iki kez bir yüz firçalayin kullanin.

2. Agir nemlendirici krem ??veya yagli vakif ve krem ??tabanli renk makyaj kaçinin. Hafif bir köpük ya da mat kompakt ya da makyaj üs olarak kalamin losyon sadece birkaç damla kullanin.

3. Bu Astaberry Turuncu Yüz Yikama olarak meyve özleri içeren bir yüz yikama cilt tazelemek için yardimci olur. Cildin ekstra nem ve yag uzak tutmak için her gün kullanin.

4. Toner gözenekleri kapatmak ve cildin pH dengesini geri yüklemek için yüzünüzü yikayin her zaman parlatma bir deri kullanin.
Bir gülümseme ile muson hos geldiniz!