epilasyon farkli yöntemler

Vücudunuzdan istenmeyen tüylerden kurtulmak bazen çok sancili bir süreç olabilir. Ama dogru prosedürü bilerek istenmeyen döküntüleri ve sivilce önlemek için yardimci olabilir. Herkes çok epilasyon yöntemi cildinizi önemlidir uygun bilerek farkli bir cilt tipi vardir.

Epilasyon farkli yöntem vardir:

Tiras: Bir jilet yardimiyla ile, deri yoluyla ortaya çikmistir saç mil ucu kesilmis olabilir. Sen tek jilet, tek biçakli tras makinesi, ve ayni zamanda elektrikli tras makinesi alabilirsiniz. Erkekler yüzlerini tiras için bu tras makinesi kullanin ve kadinlarin koltuk alti, bacak ve bikini alanlarda tiras için kullanabilirsiniz. Her zaman rumuz ve cildinizde kesik en aza indirmek için güvenlik görevlisi tellerle biçaklari kullanin.

Tiras ucuz bir yöntemdir. Bunu kendiniz yapabilirsiniz, tek ihtiyaciniz bir jilet ve bir tiras jeli oldugunu. Ama bu yöntem cilt üzerinde yaniklar, kesikler ve darbelere neden olabilir, ve oldukça rahatsiz edici olabilir. Hatta batik tüy killar saç tekrar çikar, bu çevre doku içinde ve disinda degil folikül büyür, bu yüzden cilt seviyesinin altinda kesilir tiras ederken olarak, ortaya çikar. Saç kivrilir ve cilt ve tahris, kizariklik ve sisme saç kökü ortaya çikabilir içine büyüyen baslar.

Yolma: cimbiz yardimiyla, onun kökünden saç çekin. Bu siki cilt germek zorunda, kavrama sonra tabana yakin saç ve çekin. Yolma 3 ila 5 hafta sürecek. Bu zaman alici olsa da bunu yapmak için herhangi bir yere gitmek yok gibi, bu, ucuz. Bu agrili olabilir ve saç folikülü sismis ve tahris olur gibi, geçici kirmizi yumrular fark edebilirsiniz.

Depilatories: Depilatuvar epilasyon krem ??veya sivi vardir. Depilatories cildin yüzeyinden saç kaldirmak gibi bu, kolay bir yöntemdir. Bu saç protein yapisi ile reaksiyona sokulmasi ile çalisir, yani saç çözünür ve yikanmis ya da uzak yikanabilmektedir. Bu 2 haftaya kadar sürebilir. Bunlar kolayca kullanilabilir ve ucuz. Eger bacaklar, koltuk alti ve bikini alanlarda kullanabilirsiniz. Bu da kötü bir koku vardir ve bazi insanlar bile döküntüleri veya inflamasyon neden olabilir buna bir alerjik reaksiyon, olabilir. Hassas cilde sahip kisiler dikkatli olmalidir.

Agda: Bu yöntemde, bir mumu cildinize yayilir, ve daha sonra bir bez serit balmumu üzerine uygulanir ve hizli bir sekilde ile saç kökü ve ölü cilt hücrelerini alarak çikardi. Normal olarak, balmumu isitilmasi gerekir, ancak bazi soguk uygulanabilir. Bu bir salon ya da evde yapilabilir. Balmumu alani pürüzsüz yapar ve uzun ömürlüdür. Bu 3 ila 5 hafta sürer. Saç çikma ayni zamanda tiras gibi epilasyon diger yöntemler sonra yaptigindan daha hafif görünüyor. Bu agrili bir islem olabilir ve hatta darbe ve agda sonrasi inflamasyon alabilirsiniz, ama olsun sonuç agri deger. Profesyonel agda diger epilasyon yöntemlerine göre de pahalidir. Diyabetik hastalar ve akne tedavisi altinda olanlar bu yöntemi kaçinmalisiniz.

Elektroliz: Bu yöntemde bir profesyonel Electrologist saç kökü içine bir igne takin olur ve öldürmek için saç kökü ile bir elektrik akimi göndermek. Bu birkaç randevulari bir dizi üzerinde bitmis olur. Uzun bir islemdir, ve üst dudak gibi hatta küçük bir alanda 4 ila 10 saat olmak üzere toplam alabilir, ve bu bikini bölgesi gibi daha büyük bir alani 8 ila 16 saat sürebilir. Bu kalici bir yöntem olup, ancak pahali ve zaman alicidir. Bu süreç agrili olabilir ve kuru cilt, grev kiricilar, yara ve iltihap tedavi sonrasi neden olabilir.

Lazer: Burada bir lazer saç kökü ve stop büyüme için deri yoluyla yönlendirilir olacaktir. Deri genis alanlar ayni zamanda tedavi edilebilir. Bu 6 ay kadar sürebilir. Bu yöntem, en iyi saç melanin isik daha emer gibi, koyu renk saçlari olan açik tenli insanlar için uygundur, bu nedenle tedavi daha etkili hale. Tedavi pahali olabilir ve 500 $ veya daha fazla mal olabilir.

Reçete Tedaviler: Tibbi kremler, yüz saç büyüme tedavisi için eflornitin olarak, reçete ulasabilirsiniz. Saç kremi daha yumusak ve daha hafif hale gelene kadar günde iki kez uygulanmalidir. Yan etkileri cilt tahrisi ve akne içerebilir.

Doktorlar reçete bir diger yöntemi istenmeyen saç görünümünü azaltmak için antiandrojen ilaçlar oldugunu. Androjen hormonu istenmeyen alanlarda saç büyümesi için sorumlu olabilir ve antiandrojenler androjen üretimini engelleyebilir.

Bu sizin vücut saç kaldirmak isteyip degil kisisel bir seçimdir. Size istemiyorsaniz epilasyon hiçbir sekilde sagliginizi etkileyebilir olmaz, bu yüzden çikarmak için baski hissetmemeniz gerekir. Ama istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsaniz eger, size en uygun olacak bir yöntemi seçin. Her kisi kendi / kendi sekilde güzel oldugunu unutmayin, bu nedenle her zaman vücudunuzun saygi.