uygun, bugünün ortodontik tedavi rahat

Kemerlerinizi baglayin: ortodontik malzemeler yeniliklerin bir sonucu olarak, ortodontistler saglikli, güzel bir gülümseme, iyi bir isirik ve gelismis yüz görünümü nihai hedefe dogru çalisirken rahat ve uygun bir deneyime sahip bugünün hastalara saglayabiliyoruz.

Geleneksel parantez, braket ve tellerin bir arada, 21. yüzyilda tasindi. Dis rengi ile dis renginde parantez karisimi; metal parantez daha küçük ve daha az dikkat çekicidir. Dahili hafiza ile gelismis “uzay çagi” teller: Hastalar NASA tarafindan gelistirilen teknoloji kullanimi yarar. Aslinda ortodontist gözetiminde dis hareket teller, hafif, sürekli basinç saglar. Agizlarinda sicaklik ulastiginizda, teller aktif olmak ve orijinal sekli “hatirliyorum”. Teller o sekli dönmek için bir girisim olarak, yavasça onlarin dogru pozisyonlara dis yol. Olarak son on yil önce olarak kullanilan malzeme ile karsilastirildiginda, bugünün yüksek teknoloji ürünleri çok hasta uzak okul ya da is daha az zaman gerektirir ve tedavi süresi daha kisa olabilir, daha az ve daha az randevu neden olabilir.

Ortodonti Amerikan Dernegi (AAO) göre, ABD ve Kanada’da 5 milyondan fazla kisi AAO üyelerinden bakim aliyorsaniz, dis mezunu ve dis uzmanlari üniversite-tabanli egitim iki-üç yil içinde en az tamamladi Akredite ortodontik ikamet programi. Bu ortodontik hastalarin 1 milyondan fazla yetiskin vardir. Birçok 40’li, 50’li ve ötesinde bulunmaktadir.

Dis insanlar olgun olarak kaymasi egilimindedir. Hatta mükemmel yerlestirilmis disleri ile doganlar bu istenmeyen degisiklikler yasayabilirsiniz. Birçogu gülümseme gençlestirmek ve saglikli bir isirik almak için bir ortodontist danisin. 1994 ile 2004 yillari arasinda, eriskin hasta sayisi yüzde 37 oraninda artti. Eriskin hastalarin yaklasik yüzde 63 kadin.

Ama bazi seyler asla degismez. Ortodontik hasta elastik asinma ve iyi bir agiz hijyeni ile ilgili kendi ortodontist talimatlarini izlemeniz gerekir. Çok zor, yapiskan, gevrek veya Chewy gidalar kaçinmak da anahtaridir. Bu tür gidalar parantez harcanan zaman uzatmak, hangi parantez zarar verebilir. Ayrica, ortodontik hasta muayenesi ve profesyonel temizlik için en az alti ayda bir kendi dis hekimi görmek gerekir. Bu tavsiyeler sonrasinda hastalarin zamaninda ve istenen sonuçlari ile tedavi tamamlamak yardimci olur.