tirnak bakimi için adimlar

Yeri bir yandan da masada düz disari havlu ve üstüne asagidaki diger malzemeleri düzenlemek;

Ilik, sabunlu su kase
Sicak, temiz su kase
Iki el havlusu

Eski tirnak rengi kaldirin. Vernik çikarici ile bir pamuk topu nemlendirin ve eski rengin her geçen eser çikarin. Sizin tirnak etlerini en yakin alan unutmayin. Eger tirnak rengi giyen olmasa bile, petrol veya krem ??herhangi izlerini kaldirmak için yine de bu adimi yapmak için iyi bir fikirdir.

Sizin tirnak törpüsü veya tirnak törpüsü ile çivi sekillendirin. Islak çivi zayif ve kolayca zarar görebilir çünkü kuruyken onlari sekillendirmek önemlidir. Bu Tirnaklarinizi zayiflatabilir çünkü, bir ileri geri kesme hareketi kaçinarak, merkezine de dis kenarindan onlari dosya. Köselerde tirnak etlerini içine dosya için dikkatli olun. Tirnak sekli parmak uçlarinin kontur yerine çok isaret veya kare olarak takip etmelidir.

Tirnak etlerini yumusatmak ve çivi ipuçlari altinda gömülü maruz kaldigini kir gevsetmek için üç dakika boyunca ilik, sabunlu su ile çivi bekletin. Kir çikarmak için manikür sopa sivri ucunu kullanin. Sonra havlu ellerini kurulayin.

Simdi sise yönergeleri göre manikür sökücü uygulamak ve üç bes dakika için üzerinde kalmasini saglar. Lütfen manikür sopa kama seklindeki son kullanarak, tirnak etlerini geri itin nazik. Sabunlu su ve masaj bunlari artiklari temizlemek için daha sonra homoseksüel çivi. Sicak, temiz su içinde çivi durulayin ve yavasça tirnak etlerini geri iterek bitirmek için havlu kullanarak, onlari kurutun.

Devam etmeden önce, sal ya da ‘twist’ da manikür sopa ucuna pamuk küçük bir miktar. Eger tirnak etlerini üzerine alir herhangi bir tirnak renk ‘silmek’ için vernik sökücü bu daha sonra daldirma kullanmaniz gerekebilir.

Herhangi bir hangnails veya pürüzlü bir manikür varsa, sadece engel klibi. Aksi takdirde tirnak etlerini kesmeyin, ya da her zaman kaba ve pürüzlü olacak. Baz kat uygulayin. Bu adim, vernik daha uygun olacaginizi garanti önemlidir, düzgün devam, ve çivi leke degil. Bu bir adim manikür ne kadar süre içinde fark yaratabilir! Baz kat biraz yapiskan kalir ve sikici bir yüzeye sahip olacaktir. Üç vurus kullanarak ya da kapali alanlarda yeniden uygulama ucu için tirnak tabanindan temel kat uygulayin bir ‘yumrulu’ uygulamasi neden olur ve kuruma süresi geciktirir. Postu bir dakika kurumasini bekleyin. Tirnaklarinizi sirtlar varsa, ikinci bir kat uygulayin.

Simdi ayni üç vurus yöntemi kullanarak cila uygulamak için haziriz. Üç dakika kurumasini ilk kat izin ver, ve sonra ikinci bir kat uygulayin ve bes dakika kurumasini bekleyin. Herhangi bir vernik sizin tirnak etlerini bulasirsa, hemen simdi hatalari ‘silmek’ için vernik sökücü ile nemlendirilmis da manikür sopa dikkatli kullanmak zamani.

Son dokunus tirnak renk kenarina korumak için tirnak ucu üzerine sarma, ayni üç inme yöntemi üst kati uygulamadan olacak. En üst kat en az on bes dakika kurumasini bekleyin.

Tirnaklarinizi iyice kuru sonra, eline zengin bir el kremi masaj. Ellerin sirtinda az yag bezi çok var ve tirnak etlerini etrafinda krem ??konsantre var. Eger gece onu kullanma aliskanligi geçecektir böylece basucu tarafindan manikür krem ??tutun. Bu birkaç saniye sürer ve tirnak etlerini pürüzsüz ve güzel kalacak, ve siz de daha iyi hissedeceksiniz. Bu da bir sonraki manikür yapmak için gereken süreyi azaltir olacaktir.