izleri – Cilt yarali oldugunda ne olusur

Bir yara bir yara sonra cilt üzerinde kalan bir isaretidir. Cildinizi etkiler Her yara yara belli bir düzeyde sona erecek. Yara izi cildin normal tedavi edici bir islemdir ve skar görünümünü derinlik, boyut ve yaranin konumuna baglidir.
Nasil ortaya yara yok ve nasil bizim cilt izleri kurtulmak için yardimci olabilir?
Giris bölümünde de belirtildigi gibi, yara izi bir yaralanma normal tedavi edici bir süreçtir. Cilt cilt (dermis) daha derin ve kalin tabakalar zarar bir yara ile birakilir. Skar ciddiyeti yaranin ciddiyetine baglidir.
Cildimiz tarafindan yarali alir her zaman, örnegin bir sivilce enfeksiyon ya da bir kesim için, çesitli hücreleri kurtarmaya gelir. Bu hasar, kendisini korumak vücudun bir yoldur. Genellikle yara izi neden olan bir çok karmasik bir tedavi edici bir süreçtir.
Iyilesme süreci kan kaybini en aza indirmek için pihtilasmasi kan damarlarinin daralmasi ile baslar. Bir uyuz veya kabuk yara üstünden sekillendirecek. Bu sorunu tamir ederken sistemi korumak, yabanci maddelere karsi koruyucu bir bariyer olarak çalisacaktir.
Zarar düzeltmek için, vücut yeni kollajen lifleri birakmaya vardir; sistemimiz tarafindan üretilen bir biyolojik bir protein. Kollajen skar dokusu çogu olusturan sert, lifsi proteindir. Yara dokusu, kollajen daha fazla sayida ve daha rastgele bir sekilde organize edilmis.
Skar en sik görülen tipidir bir fortuna yara Bu mekanizma sonuçlari. Bu yara üzerinde yeni kolajen lifleri döseme vücudun reaksiyon ile gösterilir. Vücut tam olarak yeni skar dokusu çevresindeki normal doku farkli bir doku ve kalitesi neden doku yeniden olamaz. Skar dokusu asagi fonksiyonel kalite ve UV isinlarina daha az dayanikli genellikle. Bu ayni zamanda ter bezleri ve kil köklerinin bu alanlar içinde büyümez anlamina gelir.
mikrodermabrazyon – etkili yara izi kaldirma
Yaralanmalar etkilenen cilt kesinlikle sonuçlari etkilenecektir. Bu mümkün skar olusumunu önlemek için bir bakim kremi kullanmaniz önerilir nedeni budur. Skar dokusu önlemek için tedavi edilmelidir diger olaylar cerrahi islemler, kesikler, kaza ve / veya akne izleri içerebilir. Cilt yenileme aktivatörleri ve yumusak fiziksel asindirici içeren bir mikrodermabrazyon ürün etkili bir sekilde yeni ve eski izleri ortadan kaldirir.
Izleri bir yara kaçinilmaz bir sonucudur. Vücudumuzun yaralari tedavi etmek için elinden geleni yapiyor, ama bazen ciddi yara olusumunu önlemek zordur. En iyi öneri düzgün izleri ortadan kaldirmak için deri yardimci olmak için bir mikrodermabrazyon krem ??kullanmaktir.