kalemi uygulama teknikleri

Eyeliner uygulamak zamanlarin en iyi zor olabilir ama izlediyseniz, muhtesem sonuçlar verecektir bazi denenmis ve test edilmis teknikler vardir olabilir.

Güzel ve dogal bir görünüm için, alt kapak için eyeliner ince bir çizgi uygulayin. Gerekirse daha sonra bir firça ile uyum.

Dolgun, yuvarlak görünümlü göz için, önce bir kalem veya sivi eyeliner kullanarak kapagin ortasinda kalin bir çizgi yapma, üst kapak için de geçerlidir. Daha yumusak bir çizgi vermek gerekirse Simdi bir firça ile uyum.

Büyük bakan gözler için, hat sadece üst ve alt göz kapagi dis yarisi. Eger dramatik bir görünüm için gidiyoruz, gerekirse bir firça ile karistirma, üst ve alt göz kapagi için eyeliner kalin bir çizgi uygulayin.

Dar gözler için, sadece daha fazla kapanis gözleri önlemek için üst kapagi göz kalemi kullanin. Göz kapagi dis kismi için, sekil ve tanim vermek için soluk renkler kullanin. Yapay kalin görünür kirpikleri gözleri açik yardim ve yapmak için yararli kirpikleri.

Agir göz kapaklari için, sadece göz soket üzerinde soluk renkler kullanin. Yapay gözleri kaldirin ve daha açik ve genis görünmesi için yardimci olmak için köselerine kirpiklere uygulayin.

Eger gözleri ayarladiysaniz, iç kapagi, soluk renkler kullanilmalidir. Dis kapak üzerinde iken, koyu renkler kullanilmalidir. Koyu tonlari kadar karistirma ve disari, firça soluk gelen koyu bir gölge için karistirin. Gözün dis yari üzerine göz kalemi kullanin. Kas göz arasinda daha genis bir bosluk olusturmak için burun kisaltilmalidir.

Eger derin gözleri ayarladiysaniz, sadece göz soket üzerinde soluk renkler kullanmak; göz soket kirisik üzerinde biraz daha koyu gölge kullanin. Çizgileri yumusatmak için karistirma ile, üst ve alt kapaklar hem de göz kalemi kullanin. Maskara ya da yapay kirpik daha gözleri vurgulamak için faydalidir.

Genis seti gözler, dis kapaginda iç kapagi ve soluk renkler için koyu renkler kullanin. Bir kas kalemi ile göz arasindaki uçurumu daraltmak için burun dogru kas uzatin.

Yuvarlak gözler için, koyu bir gölge uyum, tüm göz soket üzerinde ve gözün kirisik soluk renkler kullanin. Üst ve alt kapaklari için göz kalemi uygulayin ve üst ve dis üzerinde rimel uygulamak sadece kirpikleri.

Badem seklinde gözleri için, kirpikleri gelen kas göz fari bir isik gölge kullanin. Göz kapagi üzerinde orta gölge ve göz kapagi dis üçüncü koyu bir gölge kullanin.

Son olarak, burada daha olgun için bazi göz makyaj ipuçlari. Bu gibi siyah göz kalemi ve maskara kaçinin çok sert olabilir. Bunun yerine böyle bir yumusak, çekici bir görünüm için gri ya da kahverengi gibi yumusak nötr tercih.