günes yaniklari tedavi etmek ve önlemek

Yani simdi cildinizde bir yanma var, günes altinda korunmasiz biraz fazla zaman geçirdim. Bu islemek için en iyi yolu nedir? Epidermis, dermis ve deri alti katmanlari – En iyi seçenek de yanmis cilt, aktif cildin birçok katmani iyilesir maddeler kolayligi ve sogutmak için bir karisim sunuyor sadece bir ürün içindir. Bir anestezik bilesik zaman sinirli bir miktarda agri ve kasinti kolayligi ve ayni zamanda daha ciddi bir yanik rahatlama ve konfor veriyor olabilir. Bu yöntemler, bir günes yanigi ile ilgili duygulari ile yardimci olacaktir ama aslinda cilt için yapilmasi hasari onarmak için, etkili yeni cilt gelisimini tesvik etmek amaciyla cildin katmanlarinda nem derin yerine bir ürün uygulamak gerekir. Lidokain, Aloe, Emu yagi ve Mentol: sogutma rahatlama ve iyilestirici özellikleri vermek için bu bazi maddeler içeren ürünler arayin.

nasil günes deri yanigina mi?

Bu pozlanmis zaman cildin günesin UVA ve UVB isinlarina karsi yandi alir. Günesin neden kizariklik ve daha ciddi durumlarda, kabarciklar bu “yanma isinlari”. Vücudun meydana gelen deride hasar hissediyor, bu meydana gelen zarar görmesini önlemek için cildin yüzeyine yakin kan dolasimini artirarak tepki verir. Günes isinlarinin gücüne bagli olarak ve siddeti yanma baslangiç ??noktasi ve yanik cilt iyilesmek için gereken süreyi belirleyecektir. Cilt nazikçe cilt üzerinde UV radyasyon hasari emer Melanin olarak adlandirilan deri, bir madde ile sonunda kendi kendine iyilesir. Bu yol ya da kanseri neden olabilir olanlar olarak kabul edilir UVB isinlari oldugunu.

Günes yanigi önleme ve One olsun tedavisi

Tabii ki günes disinda kalan günes yanigi önlemek için en iyi yoldur, ama bu çok gerçekçi degil. Uygun elbise, uzun kollu gömlek, pantolon ve sapka gibi kol, bacak ve bas koruyacaktir. Renkli hafif Giyim ayni zamanda isi ve UV isinlari yansitir. Karsilanmasi mümkün degildir alanlar için, günes koruyucu bir zorunluluktur. Otuz veya daha yüksek bir SPF yüksek rakamlar düsük sayilar daha iyi olmak, günese maruz kalan zaman uzun süre en iyi korumadir. Günes kremi uygularken, kulak ya da ayak gibi vücudun belirli göz ardi alanlari unutmayin emin olun. Ayrica çok iyi yayilmis oldugu bir cömert uygulama koymak emin olun. Bu da yandi küçük bir alanda olsa bile aci verici olabilir yanik noktalar olusturarak, orada burada bir nokta kaçirmayin saglar.

Avustralya’da, birçok, uzun yillar yanik tedavisinde emu yagi kullanmak için ortak olmustur. Emu yagi, inflamasyon karsi çalisma bilesikleri içerir, antiseptik, antibakteriyel ve sifa için anestezi vardir. Bu derin iyilesmek için derinin çok derin katmanlarina sizmak için ve ayni zamanda daha etkili baska bilesikler içerisinde olmak için diger aktif maddeleri tasir. Mentol bir anestezik ve yanik alaninin bir sogutma duygu ile deride reseptörleri bloke ederek çalisir. Kalici bir tedavi olmasa da yapar iken, çok daha iyi hissediyor. Aloe birçok arasinda bir favori. Soguduktan ve ayni zamanda cildin iyilesmesine yardimci olur. Aloe uzun yillar mutfakta yaniklar için kullanilmistir. Aloe houseplant kesmeden büyük meyve suyu ya da jel sekillerde satin alinabilir. Aloe sogutur ve bazi bitkilerin ürünler genellikle gibi cilt sikilastirma olmadan cildi iyilestirir.

günes yanigi olustu ise:

* Bol su içerek sulu kalin

* Tahris alana serin, islak kompres uygulayin

* Ciddi yaniklara için Lidokain veya Aloe Vera kullanin

* Özellikle kabarciklar ile, cilt soyma Yapma cilt enfekte ve daha fazla tahris alabilirsiniz beri

Hidrasyonunun dis hem de iç önemli – hizli iyilesme ve bakteri sinirlayici erisim için nemlendirici bir losyon ya da krem ??uygulamak ve yeniden