günes hasari tedavi – dogal beauty_ geri

Günes hasari asiri ultraviyole radyasyon nedeniyle olusur yaslanmanin bir türüdür. Yogun günese maruz kalma sonunda da deri kanseri erken yaslanma ve zaman zaman neden deride hasara yol açar. Uzun süre günese maruz kalma sadece dis yaslanma yol degil ama ayni zamanda, kirisikliklar, ince çizgiler ve yaslilik lekeleri morarma neden olur. Asiri günese maruz kalma da yaslilik lekeleri veya büyük çiller veya karaciger lekeleri ve genellikle el, omuz, boyun, gögüs, kol ve üst sirt arkasinda görünen küçük beyaz lekeler gelisimi ile sonuçlanir.

günes hasari önlemek için ortak uygulamalar

Sik sik günes yanigi önlenmesinde kullanilan çesitli ortak uygulamalar vardir. Sapka, kep, uzun kollu giysiler gibi koruyucu disari uyan cilt koruma en çok tercih edilen yoldur. Ayrica mevcut bazi topikal hazirliklar var olan sunblocks veya günes kremleri olarak bilinen UV isigi, nüfuz engelleme yardim. Onlar günes hasari azaltmaya yardimci olan bir günes yanigi koruma faktörü (SPF), sahip. Bu faktör, yüksek miktarda mevcut ise, önemli ölçüde DNA’nin dogrudan zarar azaltabilir. UV isinlarina bagli cilt hasari yan etkileriyle mücadele etmek için baska bir yolu da dogal olarak asiri maruz engelleyen bir deri pigment melanin üretiminde Neticeleri güneslenme orta etmektir.

günes hasari tedavisi için tibbi yardim almak

Cilt ciddi UV isinlarinin olumsuz etkilerini etkilenir, o zaman profesyonel yardim almak çok önemlidir. Tedavi tamamen birinci derece günes yanigi ya da ikinci olsun, belirtilerin siddeti dayanir. Bu nedenle, yerine karsi ürünler üzerinde kullanmaktan daha hasarli cilt ile iliskili rahatsizlik yeniden yasamak kozmetik tedavi için saygin ve cilt bakimi uzman yardim isteyin.

cilt uzmanlari günes hasari için fotograf tedavisi tavsiye

Cilt Uzmanlara göre, genis bant Isik (BBL) yaslilik lekeleri, günes hasari, günes lekeleri ve kahverengi lekeler gibi çesitli cilt sorunlarinin tedavisinde kullanilan bir son teknolojidir. Bu teknik sayesinde, herhangi bir hedef alani kolaylikla tedavi olabilir, ama en çok günes tarafindan etkilendigi için özellikle etkilidir. Boyun, yüz, sirt omuz, boyun ve gögüs tedavisi en yaygin olanlaridir.

nasil genis bant isik faydalari yardimci olur

BBL önceden enerji teknigi cilde aktarildigi bir isik isini kullanir. Isik yavasça cildin üst tabaka isinir ve kolay bir sekilde hedeflenen alanlar tarafindan emilir. Bu cilt hücreleri ve yeni kolajen üretiminin uyarilmasi ile sonuçlanacaktir. Fototermal enerji sirasiyla kizariklik ve pigmente lezyonlar sorumludur ince çizgiler ve istenmeyen cilt pigmenti melaninin ortadan kaldirir. Bu istenen sonuçlari elde için iki veya bes etkili tedaviler sürer.

Günesin yan etkileri tehlikeli olabilir, bu nedenle asiri günese maruz kalma cildinizi önlemek için çok önemlidir. Önleyici tedbirler günese maruz kalmadan önce ciddiye alinmalidir. Bir profesyonel cilt uzman tibbi yardim da yararlidir. Fototerapi (Genisbant isik teknolojisi) bir zararsiz ve non-invaziv tedavi olarak kabul edilir günes hasari tedaviye yönelik gelismis bir yaklasimdir. Bu dogal güzelligi geri ve uzatmadan günlük faaliyetlerine devam saglar yardimci olur.