cilt bakimi kimyasallar arkasindaki gerçegi

Bize Milyonlarca biz cildimizde koyarak olmasidir tam olarak ne fark degil, her gün cilt bakim ürünleri kullanin. Hatta bazi dogal ürünler kimyasallar içerebilir ama çogumuz ne biz sadece fark kalmaz aramaya olarak emin.

Biz hakkinda hiçbir sey bilmiyorlar kimyasallar

Eger cilt bakimi kimyasallar hakkinda çok bilmiyorsaniz, kesinlikle yalniz degilsiniz! Çogumuz onlari dahildir ne gibi bir düsünce vermeden her gün ürünleri kullanin. Dolayisiyla, sadece ne için bakan olmasi ve bu kimyasallarin zararli gerekir?

1,4-dioksan:
Bu kimyasal kozmetik% 50 bulunan ve kanserojen olarak listelenir. Üzerine tahrise neden olabilir cilt maruz ise, bir merkezi sinir sistemini yatistirici olabilir, ve hatta karaciger ve böbreklere zarar verebilir. Ne yazik ki çogu ürünlerin maddeler listesinde bu liste yok ama genellikle sampuan bulunan, kremler ve hatta pamuk toplari da içerebilir.

fd & c renkler:
Bu, yaygin olarak, kisisel bakim ürünlerinde kullanilan ve kömür yapilir. Sok edici, kömür katrani renk hayvanlarda kansere neden oldugu bilinmektedir, ve bir sürü insan dermatit gelistirilmesi dahil olmak üzere, kimyasal alerjik reaksiyonlar gelisebilir. Onlari genellikle renk ve bir dizi takip, FD & C veya D & C olarak bulacaksiniz.

lanolin:
Lanolin bilinen bir alerjen ve bazi ürünler, maddeler liste disina almis. Ancak, bazi hala devam etmektedir ve endise gereken baska bir sey vücuda gerçekten zararli olabilir böcek içerebilir bir sans var bu yüzden koyun yününden elde edilir olmasidir. Endise verici bir sey bu böcek deri yoluyla ve kana yolculuk yetenegine sahip olmasidir.

Bu kimyasal bir saglik riski olmasina ragmen kontamine degilse, bu tamamen güvenlidir. Eger organik bir ürün seçerseniz bir ürün saf Lanolin içeriyorsa anlatmak için tek yoldur. Ancak, bu her zaman güvenli olmasi için kaliteli ürünler için bakmak emin olun bu nedenle her zaman sorun bitmiyor.

alkol, izopropil (sd 40):
Alkol cilt bakim ürünleri oldukça fazla bulunan ve son derece cilt için kurutma olabilir. Bize bakteri, virüs ve küf karsi daha savunmasiz kalmasina neden olur, dogal asit manto, deride serit egilimindedir. Ayrica kahverengi lekeler ve erken yaslanmaya yardim tesvik edebilir.

yol:
Kursun saç boyalari agirlikli olarak bulunan ve bir kanserojen olarak bilinen ve hormon parçalayici olmasidir. Cildin içine emer ve nörolojik hasar yani sira davranis anormallikleri neden olabilir, çünkü o kadar zararli olan nedenidir. Diger yan etkiler kas kramp ve depresyondur.

diazolidinil üre:
Bu Amerika’da temas dermatit ana nedeni olarak bilinir. It solunum güçlügü, burun, bogaz ve gözlerde tahrise neden içeri nefes eger toksik ve ayni zamanda kabarciklar, yanik ve inflamasyon neden olabilir kanserojen kimyasal, olan formaldehit içerir.

Genel olarak çok bilmem kimyasallarin yüzlerce vardir. Verilen, fazla kullanildiginda çogu sadece zarar, ama birçok insan hala kendi cilt bakim ürünlerinde kimyasal bazi etkileri var.

Tamamen cildinize koyarak asla bilemezsiniz, ama simdi durup düsünmek zamani. Her zaman etiketleri okuyun ve deneyin ve size cilt üzerine koyarak ne oldugunu ögrenmek. Her seyden önce, üzgünüm daha güvenli olmasi daha iyidir!