cildinizi korumak

Hiç kimse, saglikli ve adil bir cilt sahip bir oturma mükemmel harika bir hayat için kritik oldugunu inkar edemez. Bu cilt hastaliklari neden oldugu belirtiler gazabi sizi kurtarir.

Cilt belki de bu varligi için bir tehdit olusturabilecek hastaliklarin bir dizi korur için vücudun en önemli parçalarindan biridir.

Bu savunma vücudumuzun ana hattidir. Bu tüm enfeksiyonlar sizi korur ve nispeten istikrarli bir vücut sicakligi tutmak için sürekli dalgalanan dis ortamdan vücudunuzun yalitir.

Bu agri, isi, doku, soguk, vb hakkinda beyne sürekli bilgi gönderiyor, dis dünyaya temas vücudun ana noktasidir

Bu düsünceyle, uygun cilt bakimi ve cilt zararli faaliyetlerden uzak durarak, özellikle büyük bir iyilik kendinizi ve cildinizi yapacak hiç süphe yok.

cilt kanseri

Vücudumuzun büyük bir kismi gibi, deri de kanseri muhtemeldir. Kanser, vücudun bir kismi bir kontrolsüz hücre büyümesi bir sonucudur.

, Bölmek büyür ve belirli bir zamanda ölmek programlanir normal hücrelerin aksine, kanser hücrelerinin büyümesini kontrol ve belirli bir biyolojik yöredeki süreç boyunca sayica az olacak normal hücrelere bir sonuç neden ciddi zarar olarak iç makine eksikligi.

Teknik olarak, vücut kanser hücrelerinin birçok yönden tepki ama bu anormallik beslenme ölüm aci diger hastaliklara neden olur. Kanser hücreleri kanserli kismi böylece besin ile normal hücreler mahrum birlikte çok sayida kan damari baglanti üretmek için vücut neden oldugu bulunmustur.

Bazi hücreler bile geldikleri noktadan ayirmak ve kanser hücrelerinin yeni bir koloni baslatmak için vücudun diger bölgelerine seyahat.

Cilt kanserleri melanom veya melanom disi kanserlerin ya vardir. Sigara melanom melanosit hücreleri disindaki deri hücreleri ortaya çikan kanserlerdir. Melanom melanin üreten melanosit hücreleri kanserli, cilt karakteristik rengini veren bir pigment vardir.

UV isinlari

Günes derinin önemli düsman biridir. Günes isigi cilt sentez D vitamini (kolekalsiferol), asiri ve uzun süreli günese maruz kalma yardimci olsa hasar ve kirisikliklar neden olur.

Nasil günes gibi zarar nedir?

Toprak içinden geçer Günes isigi görünür isik ile morötesi isik (UV) olusmaktadir. UVA ve UVB Isik en sik ultraviyole isiklari biridir. UV isik görünür isik spektrumu, anlami disinda kalan, insan gözünün isik bu tür göremiyorum ve sadece isik yelpazesinde farkli bir isik dalga boyu tespit gelismis bir araç kullanilarak görülebilir.

Iki UV isigi arasindaki fark cilt hücrelerine zarar yeteneklerini yatiyor. UVB isik görünür yanik ve cildin üst tabakasi arasinda DNA hasari için deri ve hesaplarin derin katmani üzerinden almaz.

UVA isigi, diger taraftan, cildin daha derin katmani üzerinden nüfuz eder ve küçük bir cilt zarar neden olan serbest radikallerin (çok reaktif maddeler) harekete geçirir. Cildin erken yaslanma için toplu zarar hesaplari.