botox kötü tarafi

Bu Botox gelince, doktorlar Annenin tavsiye takip gerektigini söyledi. Yabancilarla konusma ve iyi bilmiyorum birinden seker asla yok.

Kullanimi kolay ve sonuçlari büyük oldugu için Botox günümüzde son derece popüler. Sadece birkaç enjeksiyon ile, prosedür yüz kaslari felç edebilir ve kirisiklik önlemek. Ancak, yanlis elinde, bu islem son derece tehlikeli olabilir.

Tip dergisi Nöroloji, Dr N. Souayah ve arkadaslari Botox bir doktor disinda bir kisi tarafindan yönetilmektedir eger terslik nasil anlatti. Kurban bir arkadasimdan Botox enjeksiyonlari almaya karar verdi bir 34 yasindaki bir kadindi. O çok daha düsük fiyata enjeksiyon baslamisti çünkü ona, teklif muhtemelen iyi bir anlasma gibi geliyordu.

Ama iyi pazarlik bulmak zor ve onun hata bile Botox enjeksiyonlari verilmesi konusunda egitimli degildi birisi için hayatini emanet edildi. Onun hata onu büyük bir maliyet.

“Hazirlik FDA onayli botulinum toksin tip degildi A (markasi Botox). Enjekte edilen madde görünüste arastirma sinif toksin ve internet üzerinden satin alindi. Iki gün enjeksiyondan sonra, kadin zorluklar, çift görme ve genel halsizlik yutma, nefes darligi gelistirdi. O bir nörolog tarafindan muayene edilmistir zaman, o tamamen onun sol ayak basparmagi küçük bir hareketi disinda felç oldu. Toksin karsi serum ile felç sinirlamak amaciyla çok geç oldu ve yardim etmedi, “Dr Richard Barbano, Amerikan Nöroloji Akademisi bir adam dedi.

Incelenmesi üzerine, kadinin kaninda botulinum toksininin yüksek düzeyde oldugu bulunmustur. O 2.000 5.000 kez kozmetik amaçlar için gerekli normal tutari üzerinden verildi. Neyse ki, o bu korkunç olay atlatti.

Yavas toparlanma, beklerken “Hasta herhangi bir gelismekte olan sorunlari için yogun bakim ünitesinde tedavi edildi. Üç hafta, o silkme omuzlarini sadece olabilir ve gözlerini hareket ettirin. Bes hafta ile, o bir evet ya da hayir ile cevap verebilir. O degerlendirilmistir son kez, o hastaneye 10 ay sonra, o hala kas agrisi ve halsizlik ile ilgili sorunlar vardi ve nefes bazi darligi vardi, “Barbano dedi.

Burada ögrenilmesi gereken önemli bir ders vardir. Mesleki egitim gerektiren bir sey yapmak için sunan bir arkadas inanmayin. Diger uyusturucu gibi, Botox istismar edilebilir. Bu güvenlik kullanildigi sekilde baglidir.

“Uygun egitim almis doktorlar tarafindan kullanildiginda, botulinum toksin dikkat çekici bir güvenlik kaydi var. Önemli olan nokta bu ilaç ile büyük deneyime sahip bir kisi tarafindan sadece uygulanmalidir olmasidir. Ayrica bu üzücü durumda kullanilan botulinum toksin eczanelerde bulunan ve doktorlar tarafindan yönetilen ticari bir ürün degildi oldugunu vurgulamak gerekir. Bu insanlarda tibbi kullanim içindir hiç bir arastirma-sinif ürün oldugunu, “Barbano yazdi.

Bu yüzden saglik uzlasma, Botox yan etkileri olmadan benzer sonuçlar elde edebilirsiniz diger kirisiklik-savasçilari geçmek degil. Bir popüler ürün Rejuvinol AM / PM Botox Alternatif Yas-Defying Sistemi. Bu benzersiz sistem Rejuvinol sabah nemlendirici ve cildi nemlendirmek ve kaz ayagi, gülme çizgileri ve kirisikliklarin görünümünü azaltmak için birlikte çalisma Rejuvox gece kremi olusur.