plastik cerrahi kurtarma

Bir plastik cerrahi islemdir sonrasi iyilesme zorlu bir görev olabilir. Islemine bagli olarak, iyilesme dönemi birkaç ay sürebilir ve kisinin ameliyat meydana çevresinde rahatsizlik hissedebilirsiniz. Hasta meme büyütme ameliyati alirsa, doktor kisinin gögüsler genç ve canli kalmasini saglamak için günlük egzersizleri ve masaj yapmak önerebilir.

Ameliyat sonrasi
Hasta ameliyat sonrasi uyanir sonra, hemsire kurtarma odasina hasta getirmek ve dört saate kadar vital bulgulari izleyecek. Buna ek olarak, hasta anestezi kapali giyer özellikle sonra, birkaç saat için ihale ve çilgin hissedebilirsiniz. Bazi bireyler digerleri kurtarmak için eve dönmek ise ayakta tedavi tesiste kurtarmak için seçti.

Doktor da hasta takip talimatlari bir listesini verecektir. Birçok doktor öneririz ameliyattan sonra ilk kirk sekiz saat boyunca bir buz paketi veya dondurulmus bezelye kadinlar buz gögüslerini oldugunu. Sisme bitene kadar Daha sonra ilk kirk sekiz saat sonra sicak paketleri kullanabilirsiniz. Ayrica, bazi doktorlar sivilar kesi siteleri ve diger tedavi alanlardan çikmak için izin vermek için bir drenaj eklemek için seçerler. Doktorlar çogu kadin bir cerrahi sutyen ve vücuda meme tutma as bandaj bol giymek öneririz. Bu rahatsiz edici olabilir ama meme normal olusturmak için izin verir.

günlük bakim
Doktorlar genellikle kadinlar genç bir görünüm korumak için gögüslerini korumak için farkli yollar söyle. Birçok cerrah hastanin implant masaj veya sikistirma egzersizleri yapmaniz önerilmektedir. Sikistirma egzersiz, hasta cebin dis en köselerine implant yerinden. Ayrica, bu hareketler gerçeklestirmek ve bir kaç saniye için bu konumda tutmak için implantin hastanin söyle.

Bir cerrah da kadin implant masaj isteyebilirsiniz. Ameliyattan sonra, çogu doktor nasil bu egzersizleri yapmak için kadin gösterecektir. Bazi cerrahi hemen sonra baslar ama bu çok erken görünüyor ya da eger masaj kadinin agri neden olursa o zaman o cerrah ile diger seçenekleri görüsmek gerekir. Bazi yaklasik üç hafta ameliyat sonrasina kadar masaj günde birkaç kez yapmak için kadin talimat verir. Sonra üç hafta sonra, kadin sonsuza kadar günde sadece bir kez onlari masaj baslayabilir. Masaj amaci cep ferah tutmak ve dogal olarak herhangi bir yabanci cisim kaybetmek ve elastik etrafinda olusturan yara kapsül kurtulmak için. Üç dakika boyunca genellikle kalici masaj, meme implantlari, açik yumusak, serbestçe hareket edebilir, ve göze görünen dogal tutar.

Plastik cerrahlar meme korumak için farkli teknikler tavsiye ederiz. Teknikleri implant dokulu ya da düz ya da serum fizyolojik veya silikon olmasina bagli olabilir. Ayrica, bakim teknikleri meme boyutu ve vücut yapisina baglidir. Kadin meme korumak için cerrah açik yönleri sormalisiniz.

Doktor tarafindan verilen talimatlara uygun sekilde takip edilirse, iyilesme dönemi azaltabilir. Daha önce düsünce olabilir daha isinizi devam ettirmek için yeterince rahat hissedeceksiniz.