yaslilik lekeleri önleme

Büyük Baslarken mutlaka yaslilik lekeleri neden olmaz. Günesin ultraviyole isinlarina çok fazla maruz kalma vadesinden, bu çirkin lekeler neden daha olasidir. Yaslilik lekeleri de günes lekeleri denir nedeni budur. Kalitesiz doymus yaglarin yaslilik lekeleri (ne yas olursa olsun) karsi daha hassas hale diger faktörler sigara, rafine seker ve yag, vitamin eksikligi yüksek bir diyet, ve üzerinde tüketimi. Cildimizi çok fazla lipofusin üretir yaslilik lekeleri meydana gelir. Lipofuscinis karanlik madde bu renkler bizim cilt pigmenttir. Çirkin yaslilik lekeleri geç yirmili gibi erken görünmeye baslayacaktir ancak 55 yasindan sonra ise en yaygin olabilir (adi.)

Yas noktalar da karaciger lekeleri olarak bilinir. Yaslilik lekeleri için diger takma kahverengi lekeler, lentigo ve günes lekeleri vardir. Dersin adi günes nokta takma cilt çok fazla yaz aylarinda disarida oynayan sonucunda koyulastirir olmasindan geliyor.

Gibi yaslilik lekeleri tedavi daha önlemek için daha basit çogu cilt hastaliklari ile oldugu. Sizin diyet bu çirkin durumun görülme ihtimalini azaltmak ile ilgili bir çok sey var. Turuncu sebzeler (havuç ve tatli patates) ve yesil yaprakli sebzeler (lahana ve su teresi) açisindan zengin bir diyet yemek bu noktalar yas olarak görülme ihtimalini azaltmaya yardimci olabilir. Bu gidalar günese çok fazla maruz kalma sonucunda olusturulan zarar veren serbest radikallerin defetmek yardimci olan antioksidanlar bakimindan zengindir. Ayrica vitamini açisindan zengin gidalar A ve ayni zamanda en yüksek nokta durumu ve ultraviyole isinlarina karsi daha dirençli cildinizi tutmaniza yardimci olur karoten,.

Zaten zaten yaslilik lekeleri gelistirdik eger iyi haber okula gitmek azaltmak için bazi yollari vardir olmasidir. Piyasada birçok ürün daha az fark edilir bu yüzden onlari solmaya olabilir bugün. Bir kimyasaldir sayaç ürünler üzerinde bu, etkin madde hidrokinon çagirdi. Hidrokinon yaslilik lekeleri, yara izleri ve çiller gibi koyu cilt renklenme her türlü görünümünü hafifletmek yardimci olur hafif bir agartma maddesidir. Bu çiglik bazi reçete sürümleri de de igrenç yaslilik lekelerinin görünümünü solmaya yardimci olabilir topikal A vitamini içerir.

Sizin yaslilik lekeleri özellikle çirkin ya da çok açik (örnegin yüz gibi) kozmetik sorunu tedavi etmek için bazi biraz daha invaziv yolu vardir vardir istenmeyen bir yerde sekillendirme iseniz. Yaslilik lekeleri için en popüler kozmetik tedavilerden biri bir kimyasal soyma oldugunu. Bu peeling% 70% 80 glikolik asit her yerde içeren ve lekelerin görünümünü azaltmak için cilt katmanlari kaldirin.

Yine baska bir seçenek lazer cilt soyma oldugunu. Bu prosedürde yaslilik lekeleri tam anlamiyla gelismis, hedeflenen lazer kullanarak uzak yakilir. Ancak bu tedavi sadece çok koyu yaslilik lekeleri ile çok beyaz cilt üzerinde iyi çalisir. Lazer tedavileri de kendi isi yapmak için renk (beyaz üzerine siyah) bir kontrast ihtiyaç olmasidir. Koyu cilt üzerinde daha koyu yaslilik lekeleri bu tedaviler hiç de iyi cevap vermezler. Yas nokta daha hafif ise, mor ya da bir tek renkli lazer cilt soyma de giderilmesinde basarili olmayabilir. Tenli üzerinde siyah veya koyu kahverengi yaslilik lekeleri bu tedavi için en iyi cevap.

En yaslilik lekeleri zararsiz lekeler olmasina ragmen, cilt kanseri erken asamalarinda masum görünümlü karanlik noktalar olarak taklit edebilir. Doktorunuz veya dermatolog büyütür, kalinlasir, renk degistirir, kasinti veya kanamalari herhangi bir nokta kontrol etmelisiniz. Renk ya da boyut olarak artis degisiklik ciddi deri kanserlerinin erken uyari isareti olabilir düzensiz sekilli karanlik noktalar.

Bir maliyet etkin ve yaslilik lekeleri azaltmak için dogal bir sekilde basitçe günesin tutmak ve uzun kollu gömlek giymek oldugunu. Her zaman size ultraviyole isik çok olmasi muhtemel oldugu bir yerde olacak biliyorsaniz maruz kalmis cildinizi tüm korumak için önlemler almalisiniz. Eger günesli bir gün boyunca disari zaman her zaman günes koruyucu giyim emin olun. Alkol tüketiminizi sinirlayarak da çirkin cilt renklenme gelistirmeye yönelik bir egilimi azaltabilir.