silikon implantlarin tehlikelere karsi potansiyel bir çözüm

Meme gelistirmeleri her zaman popüler bir kozmetik cerrahi islem olmustur, ama silikon implantlarin güvenligi her zaman biraz süpheli. Silikon implantlarin yeni bir formu bir çözüm sunabilir.

silikon implantlarin tehlikelere karsi potansiyel bir çözüm

Kozmetik cerrahi çok bu gün konu hakkinda-konustuk, ve birçok insanin kafasinda ön planda en var islemdir meme büyütme oldugunu. Birçok kadin ve erkek bu tip ameliyatlar, bazi iyi ve bazi kötü güçlü görüslere sahibiz. Bazi insanlar çok fazla meme implantasyonu almak söylenebilir, ayni zamanda bazi insanlar için, bu gerekli bir ameliyat oldugunu görülebilir. Bu rekonstrüktif nedenlerle veya kozmetik sorunlari için yapilan olsun, meme büyütme ayni sekilde gerçeklestirilir.

Meme büyütme genellikle birkaç yoldan biriyle meme içine kesme ve daha sonra ses ve sekil eklemek için meme içine bir implant yerlestirerek içerir. 1992 yilinda, Gida ve Ilaç Dairesi (FDA), çünkü korkulari, (rekonstrüksiyon ameliyatlarinda hariç) silikon implantlar yasaklandi onlar vücuda rüptür ve sizinti silikon verebilecek. Bu silikon sizinti vücutta hastaliga neden ve ayni zamanda meme sekli çarpitmak için bazi hastalarda bulunmustur. 1992 yilindan beri, Amerika Birlesik Devletleri’nde yapilan implantlarin büyük çogunlugu dolu tuzlu su olmustur. Bunlar vücutta onlar kopma eger içine potansiyel toksik silikon sizinti degil avantaji var, ama onlar silikon implantlar olarak tam ya da dogal olarak görünmüyor.

Su anda meme büyütme operasyonu için test ediliyor yeni bir madde silikon implantlarin yeni bir seklidir. Implantlar önce oldugu gibi ayni silikon içerir, ancak implant içinde bulunan silikon sikidir. Implant patlarsa, jel implantin disari sizmak olmaz, ve vücudun geri kalani etkilemez. Implant Bu tür su anda ABD’de üç ayri çalismada kozmetik cerrahlar tarafindan tibbi çalismalarda kullaniliyor. .

Kenara sizinti olasiligi olmayan gelen, bu yeni silikon implantlar için baska avantajlari vardir. Onlar gerçekçi bakmak ve geleneksel silikon meme implantlari kadar iyi sekil olarak kalmak. Kalin silikon içindeki implant kabuk etrafinda geçirmez, bu nedenle doktor bir gögüs sekli zanaat ve implant bu sekilde kalacaktir. Bu tuzlu implantlar elestiri ile bir araya geldi göz önüne alindiginda önemli bir gelismedir. Onlar sadece geleneksel silikon implantlarin sekil veya tutarlilik üretmek degil.

Yeni, kalin silikon implant meme büyütme için gelecegin dalgasi olmak için sabirsizlaniyoruz. Tibbi deneylere yolunda giderse, bir kaç yil içinde genel kamuya açik olmalidir.