neden cilt yasi yok

Genler tarafindan programlanmis gibi tüm vücut organlari, deri yas gibi. Bu dahili yaslanma denir. Kuru cilt, yaslilik lekeleri, beyaz saç, saç dökülmesi, ince tirnak ve diger deri degisiklikleri tamamen yasi nedeniyle gelmek. Dis etkenlerden deri de yas. Günes ana dis faktör yas cilt. Günes isinlari birçok isik spektrumlari olusur. Ultraviyole isinlari zarar cildi en. UVA ve UVB hem de cilde zarar sorumludur. Günes nedeniyle Yaslanma foto yaslanma denir.

Sun-Günes ciltteki kolajen ve elastin ayirir. Cilt elastikiyetini ve sikiligini kaybeder ve erken kirisikliklar gelisir. Foto yaslanma cilt rengi ve yillar boyunca günese maruz kalma miktarina baglidir. Açik tenli insanlar ayni pozlama için daha fazla günes hasari gösterirken koyu renkli bireyler daha az günes hasari göstermektedir. Yükselen yas ile, toplam günese maruz kalma artar ve yaslilik lekeleri sadece yol verir, ama ayni zamanda aktinik keratoz ve deri kanserleri gibi daha ciddi sorunlar. Günes hasari önlemek için tek yolu günesten korunmasidir.

Yerçekimi cilt yaslanmasi yilinda rol oynar. Bildiginiz gibi yerçekimi yerin dogru her seyi çeker. Biz yas olarak, yerçekimi etkisi ortaya çikmaktadir. Yaslanma ile deride elastin kaybi bu önemli bir rol oynar. Yerçekimi, çene alti formu ile kulaklari uzamis, burun uzar ve benzeri degisikliklerin ucu yer almaktadir.

Sigara-Tütün cilt yaslanmasi önemli bir rol oynar. Bu sigara içenler erken sigara içmeyenlere göre kirisikliklar olusturmak oldugu bulunmustur. Sigara içenler de kendi cilt rengine çirkin sari renk gelistirmek. Sigara vücutta hakkinda biyokimyasal degisiklikler getiriyor ve cildin yaslanma hizlandirir. Sigarayi birakma olarak, bu bir ölçüde durdurulabilir.

Ifadeleri yüz ne zaman yüz ifadeleri yapmak, biz yüz kaslari ve cilt formlari hatlari kullanin. Yas ilerledikçe, cilt geri ve çizgiler seklinde bahar yetenegini kaybeder. Tekrarlayan yüz ifadeleri ile, bu satirlari kalici hale gelir. Bu çizgi ve kirisikliklari önlemek için, kadar olabildigince yüz ifadeleri yapmayi durdurmak ve yüz egzersizleri yapiyorsun, çizgiler kalici olusturacak unutmayin.

Uyku pozisyonu-Uyku hatlari uyku konumuna bagli olarak yilda olusturur. Eger yastik asagi yüz ile uyku varsa, alnina kirisikliklar gelisebilir. Eger yastik üzerinde duran yanaklariniza ile yana uyku, kirisikliklar buna göre görünecektir. Uyku çizgilerin olusumunu önlemek için, sik sik uyku pozisyonu degistirin. Eger yastik üzerinde yukari yüzünü ile uyku durumunda uyku çizgiler olusturmak olacaktir.

Bu makale bilgilendirici amaçlidir. Bu makalede, bir tibbi tavsiye olmasi amaçlanmamistir ve profesyonel tibbi tavsiye yerine degildir. Tibbi endiseleri için doktorunuza danisiniz. Sadece doktorunuza danistiktan sonra bu makalede verilen herhangi bir ipucu takip edin. Yazar bu makalede elde edilen bilgilerden kaynaklanan herhangi bir sonuç veya zarardan sorumlu degildir.