iki dermal dolgu maddeleri potansiyel rakipler açmak

Zaten Avrupa’da kullanilan, genellikle yüzünde ince çizgileri ve kirisikliklari düzeltmek için kullanilan boltulinum kozmetik enjeksiyon yeni bir seklidir. 2009 yili Nisan ayinda FDA tarafindan ABD’de kullanim için onaylanmistir, bu nedenle ABD’ye nispeten yenidir edildi.

Dysport da reloxin olarak bilinen ve güncel popüler botox, yani, botulinum toksin tip A mevcut spekülasyon Dysport botox ile rekabet fiyatli olacagi gibi ayni etkin madde içerir. Ve böylece, bu botulinum çekim ile elde edilen sonuçlarla benzer veya ayni sonuçlari ile daha ucuz bir alternatif sunabilir. Bu büyük ölçüde kozmetik pazarinda rekabet artacaktir.

botulinum toksin enjeksiyonlari sizin için ne yapabilirim?

Bu kozmetik enjeksiyon aslinda vücudun çesitli yerlerinde hastalarda kas spazmlari tedavisinde kullanilan bir yöntem kullanmaktadir. Doktorlar bu da cildin kirismasina azaltmak için görünüyordu fark edince, maddenin estetik amaçli kullanilan basladi ve sonunda kaslarini çizgileri azaltmak için kozmetik kullanim için onaylanmistir.

, Dysport ve botox da kaz ayagi ve alin kirisikliklari da dahil olmak üzere yüzün diger bölgelerinde, kirisikliklari azaltmak ya da ortadan kaldirmak için kullanilan bir botulinum enjeksiyonlari, her iki. Enjeksiyonlari da sekillendirme amaçlar için kullanilir, örnegin, kas yeniden sekillendiren kemer için.

Yeni bir çift kör çalismada, arastirmacilar Dysport servikal distoni, omurga ile ilgili bir kas spazmi hastalik olan hastalarda agri ile ilgili daha etkili oldugu bulundu. Bu çalismada kozmetik amaçli çekilen bu botulinum kullanimi ele olmamasina ragmen, bu yeni bir alternatif söz, yaygin olarak kullanilan botox için rakip biraz isik tutmak yok. Her iki tedavi bunlarin kullanimi ile iliskili yan etkilerin çok düsük bir olay oldugu belirlendi.

Bu enjeksiyon için tercih yaparsaniz, tedavi saglayici iki ilaç arasindaki doz farkliliklarin farkinda, emin olmak için önemlidir. Ayni etkin madde payi olsa da, dozaj seviyeleri farklidir. Her zaman bu veya prosedür her türlü mümkün olan en iyi sonuçlari elde etmek için geçmeden önce, güvenilir ve sertifikali profesyonel danisin.

FDA özel kullanimlar için bu iki tür onayladigini da göz önünde bulundurun. Herhangi bir etiket disi kullanim size ve seçtiginiz tip uzmaninin takdirine kadar vardir. Her zaman kullanmadan önce bir ilacin etiketi kontrol edin, ve tamamen rahat hissediyorum yoksa endikasyon disi kullanan ilgili herhangi bir prosedüre girmeden önce deneyimli bir doktor veya saglik kurulusu avukat aramak.