Erkekler ve kadinlar için cilt bakimi ipuçlari

cilt bakimi

Cildiniz unsurlara karsi zirh, kalkan vardir. Ve yine, gerçekten bunu dikkat çekmek için ne yapmasi gerektigini düsündüm en son ne zaman oldu? Hayatiniz boyunca, genetik ve çevresel faktörlerin asinma bir çok neden ve cildinize gözyasi. Ama cilt bakimi baslamak için çok genç ya da çok yasli degilsiniz. Aslinda, cilt bakimi ve korumasi, saglik, fitness ve güzellik rejiminin bir parçasi olmalidir. Eger cilt bakimi ise, cildinizin size ilgilenir! Bir cilt bakimi rut sikismis iseniz, ya da sadece cilt bakimi temelleri hakkinda biraz daha fazla bilgi ariyorsaniz, günlük faaliyetlerinde bu önemli bir adim hakkinda daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

cilt bakimi sartlari
Cildinizin bakimi için ilk adim hasar engelliyor. Günes, rüzgar, kirleticiler ve sadece yaslanma cildinizin durumuna düsürebilir. Ortak sikayetleri kuru ve kasintili cilt, kirisiklik, sarkma, renk degisiklikleri ve yaslilik lekeleri içerir. Neyse ki Eger cilt görünümlü ve en iyi duygu tutmak için atabileceginiz adimlar vardir.

Egzersiz, dinlenme ve iyi beslenme güzel, saglikli bir cilt için temel yatiyordu. Uygun bir diyet genel saglik için sadece iyi degil, ayni zamanda cilt kendini korumak ve onarmak için ihtiyaç duydugu vitamin, mineral ve besin tüm almasini saglamak için yardimci olur. Aritilmis su içmek cildinizi saglikli tutmak için baska bir yoldur. Su, deri ve sistem üzerinden hareket atik ve besin hidrat için yardimci olur. Bu sizin su ile bir çay kasigi veya organik elma sirkesi fincan karistirirsaniz çok etkili. Musluk Suyu içmem.

Cilt bakimi için en önemli yolu günesin zararli isinlarindan korumak için oldugunu. Ultraviyole radyasyon zarar cilt ve kirisikliklari yol açabilir, erken yaslanma, yaslilik lekeleri, ve hatta kanser. Cildinizi günes isinlarina maruz kalmadigindan emin olmak için gerekli tedbirleri alin. Dogal günes veya günes içeren bir nemlendirici kullanin (en az SPF 15) her gün. Bu ancak vampir çesit gibi, bütün gün içinde kendinizi kilit gerektigi anlamina gelmez. Cildiniz her gün biraz günes isigi ihtiyaci vardir. Gündogumu veya günbatimi etrafinda dogrudan maruz kalma 10-15 dakika hedefleyin.

Kuru cilt, özellikle yasla birlikte, çok yaygindir. Eski cilt genç cilt daha az ter ve yag bezleri vardir. Kuru cilt de sik banyo, bazi kozmetik veya ilaçlar neden olabilir. Ama ne olursa olsun nedeni, kuru cilt ile iliskili kasinti hafifletmek için yollar vardir. Banyo zaman sert sabun kullanmaktan kaçinin ve mümkünse, banyo veya dus her hafta sayisini azaltmak. Ilik su ile bir sünger banyo degerli nemlendiriciler bu siyirma olmadan cildi temizlemek ve canlandirmak için yardimci olabilir. Eger sabun kullanin yaptiginizda, herhangi bir boya, paraben veya parfüm içermeyen dogal, hafif bir sabun kullanmayi deneyin. Sorunlu kuru alanlarda konsantre, bir nemlendirici losyon ile banyo takip. Iyi bir dogal nemlendirici Saglikli bir cilt bakim rejimi için temellerinden biridir. Cildi saglikli tutmak için gün boyunca nemlendirici devam edin. Ellerin ve yüz günlük hasara özellikle hassastir ve daha sik nemlendirilmelidir gerekebilir.

Bir cilt bakimi rutin
Bir cilt bakimi rutin etkili oldugu için ayrintili olmak zorunda degildir. Ama cilt tipi, günlük aktiviteleri ve cildinizin iyi bakim aliyor emin olabilirsiniz böylece beslenme ihtiyaçlarina göre cilt bakimi rutin çesit gelistirmelidir. Bir günlük cilt bakim rejimi ardindan da daha yakindan anormallikler için cildinizi degerlendirmek saglayacaktir. Burada ihtiyaçlariniza göre adapte basit bir rutin var:

Temizlemek: birikmis kir, enkaz, kirleticiler ve ter çikarmak için günlük olarak iyice yikayin. Eger kuru veya hassas cilde sahipseniz, birkaç günde cildinizi yikayin ve hafif dogal bir temizleyici kullanmak için sadece ilik su kullanin. Normal ya da yagli bir cilde sahipseniz, günlük olarak yumusak bir temizleyici ile yikayin emin olun. Dis macunu kalinti hassas yüz cildi tahris gibi, yüzünü yikamadan önce dislerinizi firçalayin emin olun.

Nemlendirir: cildiniz çok yagli olmadigi sürece, cildinizi nemli ve saglikli tutmak için günlük bir nemlendirici kullanmak isteyeceksiniz. Cildiniz hem kapali kis isi olarak tüm yil boyunca nemlendirici ihtiyaci ve yaz günes cildinize esit zararli olabilir.

Koruyun: ne olursa olsun güneste fazla zaman harcama plani olsun veya olmasin, dogal günes koruyucu mümkün oldugunda kullanin. Günes isinlari çok zararli olan ve günes her gün uygulama aliskanligi alirsaniz, size koruma disidir asla. Günesin en faydali isinlari gündogumu ve günbatimi meydana gelir.

cilt bakim ürünleri bir göz
Günlük cilt bakimi için yararli bir ek yapabilir cilt bakim ürünleri çesitli türleri vardir. Bu temizleyiciler, günes kremleri, nemlendiriciler, göz kremleri, toner, soyucu, retinoidler, bitkiler ve cilt bakim ürünleri yer aliyor.

Temizleyiciler: Temizleyiciler gün boyunca cildinizde biriken kir, enkaz, kirleticiler ve ter çikarmak yardimci olur. Bunlar sivi, köpük, veya çubuk seklinde gelir.

Günes: Günes cildinizin bakimi ve korunmasi için gerekli bir üründür. Bu günesin altinda biraz zaman D vitamini sentezlemek için vücut için gerekli oldugu dogru olsa da, gerçekten sadece her gün 10-15 dakika gerekir. Asiri günese maruz kalma hasara neden cilt hücrelerinde degisikliklere neden olabilir.

Tenli olan kisiler çok daha dikkatli koyu cilt ile daha olmasi gerekir. Ama koyu tenli çok zarar görebilir. 15 en az bir SPF ile dogal günes koruyucu bol miktarda uygulayarak günes hasari önlemek ve cilt kanserine yakalanma riskini azaltmak gerekir. Günes ile gelen birçok nemlendiriciler zaten dahil.

Nemlendirici: Nemlendiriciler kuru cilt yatistirir ve kirisikliklarin daha az fark edilebilir hale getirebilir. Bunlar krem, losyon ve yag seklinde gelir. Bir krem ??veya losyon olabilir ise yag bazli nemlendiriciler, kol ve bacaklarda üzerinde ciddi kuru ciltler için iyidir, yüz için daha iyi bir seçim, o daha az agir ve yagli hissedeceksiniz gibi. Dogru cildinize nem mühür banyo sonra bir nemlendirici kullanin.

Göz Kremler: Bir göz kremi göz çevresindeki hassas cilt durumunu iyilestirmek için yardimci olabilir. Onlar hidrat yardimci ve bu alanda korumak ve hatta koyu halkalari en aza indirmek veya geçici olarak ince çizgileri sikin yardimci olabilir.

Tonerler: Cilt tonerler kombinasyon veya yagli olma egilimindedir cilde ekstra temizlik sunuyoruz. Ama cildinizin kuru hale geldi ise, bir deri toner kullanmaktan kaçinin. Bu cilt bakim ürünleri genellikle alkol veya aseton içeren ve kuru veya hassas cilt kötülestirebilir.

Soyucu: soyucu cildin yüzeyinden ölü hücreleri kapali dökülmesi ile cildin görünümünü iyilestirmek için yardimci içerir Nemlendiriciler ve temizleyiciler. Ayrica asiri maruz kalma günese renk cildin görünümünü düzeltmek ve hatta disari yardimci olabilir. Genç cilt yaptigi gibi eski deri gibi kolayca ölü cilt hücrelerini kaybetmek olmadigindan, bir peeling kaba ve solgun yasi nedeniyle görünen cilt için iyi bir ürün olabilir.

Retinoidler: Topikal vitamin-A tabanli ürünler retinoidler kirisikliklari ve ince çizgilerin görünümünü azaltarak önemli ilerlemeler kaydetmistir çagirdi. Onlar geçici bir kirisiklik çevresini “dolgun” için yardimci ve böylece görünürlügünü azaltmak. Bu uzun vadeli bir çözüm degil, ancak bazi hemen sonuç sunuyor.

Bitkiler: Yesil çay ve diger bitkisel antioksidan topikal uygulanan veya serbest radikal hasar mücadele ve genel cilt görünümünü iyilestirmek için sözlü olarak alinabilir.

Takviyeler: Koenzim Q10, kalp hastaligi, Parkinson hastaligi, seker hastaligi ve bazi kanser türleri gibi çesitli hastaliklarin önlenmesinde ve tedavisinde potansiyel göstermistir dogal olarak meydana gelen hücresel antioksidandir. Ayrica özellikleri azaltmak kendi kirisiklik için birçok nemlendirici ürünleri kullanilmistir.

erkekler için cilt bakimi ipuçlari
Çogu erkek kendi gençlik yillarinda zorunluluk rutin disinda temizlik cilt bakimi çesit gelistirmek. es akne, leke ve dikkat gibi aliskanliklari için her zamanki motivasyon vardir. Ancak, birçok erkek düzenli tonlama ve yüz cilt görünümünü ve his hem de artirabilir nemlendirici görmezden.

Cilt bakim ürünleri ve rutinleri sadece kadinlar için olasi seyler gibi görünebilir, ama erkekler de cilde sahip. Ve sadece kadinlar gibi, erkekler sadece cilt bakimi birkaç temel ilkeleri ögrenerek kendi cilt için harikalar yapabilirsiniz. Yeni baslayanlar için, erkek cilt ne tür kendi cilt bakimi nasil, var, ve nasil yasamak bir cilt bakimi rutin gelistirmek anlamak gerekir.

cilt tipinize biliyorum
Eger cilt bakim ürünleri seçmeden önce, size sahip cilt ne tür bilmek gerekir. Kadinlar genellikle kisa sürede sabun tutabilir bu farklari ögrenmek olsa da, birçok erkek sorusuna sasirtici bulmak. Cilt dogru, cilt mi? Yanlis! Cildiniz normal yagli, kuru, hassas, ya da bir arada olabilir. Burada kendi cilt tipine desifre erkekler için bir astar var.

Normal Cilt: Eger yagli bir cilde veya kuru cilt ile ilgili sorunlar hiç olmasa, bu “normal” bir cilde sahip olasidir. Normal cildin gözenekleri küçük ve genel cilt tonu bile oldugunu. Önce cildinize ikinci bir düsündün hiç varsa, cilt tipinize muhtemelen normaldir.

Yagli Cilt: Adindan da anlasilacagi gibi, yagli cilt orta yagli bir miktar oldugunu. Eger yagli bir cilde sahipseniz, gözenekleri iri orta ve tikanma yatkindir. Muhtemelen sivilce, siyah nokta, whiteheads ve akne kistleri ile ilgili sorunlar var. Yagli cilt genellikle normal deriden daha kalin ve daha siki oldugunu ve çevreye zarar daha az hassas.

Kuru Cilt: Kuru cilt karakteristik siki ve kasintili hisseder. Kis bu cilt tipine özellikle kaba. Kuru cilt genellikle normal deriden daha ince ve hatta hafifçe pürüzlü olabilir. Eger kuru bir cilde sahipseniz, cildinizi de kolayca tahris oldugunu fark etmis olabilirsiniz.

Hassas Cilt: Hassas cilde sahip erkekler genellikle aslinda cilt tipi biliyorum olanlardir. Hassas ciltler gibi günes, parfüm, krem, asiri sicakliklar, ve hatta sabun tiras gibi tahris edici her türlü döküntüleri ve breakouts egilimli. Eger hassas bir cildiniz varsa seçtiginiz cilt bakim ürünleri konusunda çok dikkatli olun. Boyalar, parfümler, ya da cildi tahris edebilir gereksiz kimyasal malzemelerle ürünlerden kaçinin.

Karma Cilt: Bu cilt tipi özellikle kuru ve yagli yamalar hem de yüz cilt tanimlamak için kullanilir. En sik, karma ciltler yanaklarda kuru cilt ve göz çevresi yagli bir “T-Zone” (alin, burun ve çene) sergiler. Bu yagli bölgeleri geri alinmasi için alisilmadik bir sey degildir. Bu cilt tipi varsa, özellikle karma ciltler için cilt bakim ürünleri yapilan satin almaniz gerekir.

yazar hakkinda
dr tarafindan. edward f. grup iii, DC nd, dacbn