saglikli saçlar için vitamin

Saç saglikli bir kafa sahip bir kisi yardim önemli bir rol oynayabilir, vitaminler, mineraller, bir dizi bulunmaktadir. Yeterince bu vitamin ve mineral yok ise saç inceltme yol açabilir eksiklikleri olabilir. Eksiklikleri ciddi olsa bile kellik olabilir. Saçinizin durumu genel saglik yansitabilir. Saç hasar görmesi durumunda takviyesi gerekli olabilir. Bazen saç bile büyüyor durdurabilirsiniz.

Eger saç için en önemli vitamin B6 bazilari, biyotin, inositol ve folik asidi içerir. Saçlarinizi bu ihtiyaç duydugu tüm besinleri oluyor emin olmak için en iyi yolu takviyeleri almaktir.

Tam saç sagligi için gerekli olan bazi mineraller magnezyum, kükürt, çinko ve silistir.

Saç gereken en en önemli besin beta-karoten oldugunu. Çok fazla A vitamini toksik olabilir, çünkü beta-karoten, A vitamini için bir öncü, tam vitamini formu daha iyidir. Tabii ki, A vitamini sadece saglikli saç için degil, ayni zamanda normal bir kemik büyümesi, deri, tirnak ve sinir liflerini çevreleyen koruyucu bir kilif gibi diger fonksiyonlar da bir dizi için gereklidir.

Protein güçlü ve saglikli saçlar için de gereklidir. Saç kendisi esas itibari ile bir protein olmasidir. Eger tüketmek protein miktari dogrudan saç etkileyebilir. Diyet protein bir sürü dahil omproved saç Büyüme ve saç dolgun bas yol açacaktir. Bir kisinin diyet protein eksik Ama eger, o saç incelmesi ve yavas saç büyüme dogmak olacaktir.

Bir kisinin genel saglik ve saç durumu arasinda dogrudan baglanti oldugunu bulduk arastirmaci vardir. Bir kisinin stres çok altinda veya uyku eksikligi muzdarip Dahasi, daha sonra saçlarini da vitamin ve mineraller stres ile basa çikmak için çalisirken vücut tarafindan kullanildigi için aci muhtemeldir. Onlarin diyet bu etkilerine karsi yeterli vitamin saglamaz olasidir, bu nedenle saç ugrar. Vitamin ve mineral takviyeleri zayif ve yipranmis saçlar için çözüm olabilir.