Erken yaslanma belirtilerini azaltir

Genç ve yasli Amerikalilar genellikle yaslanma yavaslama ile ilgili süreç ve belki de hiçbir yerde vücuda daha fazla cilt üzerinde daha odakli endise vardir.

Deri vücudun en büyük organi, onun hastaliga karsi “birinci basamak savunma” ve bir kisinin görünümünü en belirgin yönlerinden biridir. Ancak her gün, cilt günes gibi yapay isik yaydigi hava ve zararli isinlari kirleticiler tarafindan saldiriya ugramaktadir. Zamanla, bu saldiri derinin hücre isleyisi ödün saglik ve güzellik için çok önemli dogal hidrasyon bu çalmaktadir.

Disari güzellik topikal preparatlar yoluyla disaridan cilt ilgilenir sadece bu rejimi bir arada yeni bir tür ihtiyaç için degil, ayni zamanda içeriden bilimsel kanit ve tibbi görüs noktasi, diyet yoluyla.

Arastirma Artan sayida uzun göz sagligi tesvik rolü için ayrilan besin lutein, ayni zamanda önemli cilt saglik yararlari sagladigini göstermektedir. Lutein, koyu yesil yaprakli sebzeler (ispanak, lahana ve kara lahana gibi) yani sira yumurta sarisi bulunan, bir besin takviyesi olarak da mevcuttur.

Günlük olarak ele alindiginda, lutein takviyesi günes ve yapay isiga maruz kalma uzun süreli zararli etkilerine karsi cildin dogal antioksidan savunma desteklemeye yardimci olabilir. Lutein ayrica Cildin nem gelistirmek ve yeni klinik arastirma önerdigi gibi, erken yaslanma görünümünü azaltmaya yardimci olabilir.

“Isiga maruz belki de saglikli bir cilt için en ciddi tehdit,” etrafinda farkli ek markalarin yüzlerce kullanilan dogal FloraGLO ® Lutein madde yapar Holly Showalter, Ph.D., Kidemli Bilim Adami, Arastirma ve Gelistirme, Kemin Saglik, diyor dünya. “Günes isigindan ultraviyole isinlarinin zararli etkileri bilinmektedir,” diye dikkat çekiyor.

Daha az bilinen, Dr Showalter göre, günes yüksek enerjili, görünür mavi isigin zararli etkilere karsi koruma saglar olmasidir. Mavi isik, günes, yani sira floresan ve halojen isik gibi iç isik kaynaklari tarafindan yayilan.

“Lutein Bu da cilde zarar verirler önce filtreleme etkisi, mavi isik emer,” Dr Showalter belirtiyor. “Buna ek olarak, bilimsel çalismalar çevresel maruziyet, çok çesitli zararli etkileri ile mücadele saglayan, lutein cildin dogal antioksidan savunma sistemini desteklemek yardimci olabilecegini göstermektedir.”