cilt bakimi diyet – iyi bir cilt düsmani

stres

Belki ya da kötü bir ay – Sen kötü bir hafta oldu. Fazla mesai çalisiyoruz, çocugunuz zor bir faz geçiyor, erkek arkadasinin gözleri dolasip basladi, patronunuz size nefret gibi görünüyor, ve uykusuzluk. Diger bir deyisle, hayatinda hiçbir sey sorunsuz gidiyor ve her zamankinden daha fazla stresli hissediyorsaniz. Hayatinizi çok heyecanli geldigimden beri sansi bir kaç belirgin sivilce türedi vardir. Ben nasil biliyorsun? Yüzüme ben frazzled duygu oldugumda ne düsünüyorsunuz?

Bir sivilceli cilt için Nedeni basit: Vücudun stres altinda oldugu zaman, genel olarak bilinen adrenal hormonlar, serbest “stres hormonlari.” Bu hormonlar döküntülerini, yagli yamalar, kuru yamalar solgunluk, gözlerinin altinda mor halkalar ve döküntü gibi cilt degisiklikleri, bir dizi olusturur. Açikçasi, stres her türlü önlemek degil, ancak onlarla basa çikmak için ögrenebilirsiniz. Evde derin nefes alma, görsellestirme, profesyonel ya da evde masaj, ya da spa-gece gerginlik bazi hafifletmeye yardimci olabilir.

Egzersiz da cildin yüzeyine oksijen bakimindan zengin kan dolasimini saglar, artirir. Kisa dönemdeki sonucu güzel bir parlaklik oldugunu. Bazi cilt bakim uzmanlarina göre, egzersiz uzun vadeli yarar cilt elastikiyetini ve daha efftcient yeni hücre büyümesini artirildi.

Kaba tedavi

Cilt kadar esnek, ayni zamanda hassas bir tarafi var. Agresif isleme cilt, yipranmis istismar ve sadece düz eski görünmesini saglayabilirsiniz. Ne kaba tedavi olarak nitelendirir? Cilt asilarak, kolajen ve elastin lifleri yikmak ve gevseklik yol açabilir,, küçük kilcal kirmak ve cilt kuru yapabilirsiniz asiri sicak su, kullanarak; izleri neden olabilir Toplama sivilce ve sert cilt bakim ürünleri kullanarak, hangi olabilir hassasiyetleri ve kizariklik neden olur.

Deri ve diyet

Siddetli kalori ve bir veya daha fazla besin eksik cildinize zararli ve bu nedenle bol miktarda cilt-bozulmadan fast food dahil beslenme aliskanliklari oldugunu diyetler. Burada ortak besin eksiklikleri bir özet var ve nasil Cildinizi etkiler:

Protein eksikligi sikici, kuru cilt ve kötü yara iyilestirici yol açabilir.

Demir bir sikintisi bir soluk cilt neden olabilir.

A vitamini eksikligi kuru cilt ya da açiklanamayan döküntülerini üretebilir.

B vitamini Kompleksi eksikligi agiz, açiklanamayan breakouts, bozulmus yara iyilesmesi ve solukluk köselerinde çatlaklar neden olabilir.

C vitamini eksikligi kötü yara iyilestirici, donukluk ve morarma kolay neden olabilir.

E vitamini bir sikintisi yara iyilestirici ve kuru cilt kötü yol açabilir.

K vitamini eksikligi zayif, kirik veya sismis yüz kilcal neden olabilir.