Ayurveda kullanarak uygun saç bakimi

Ayurveda Hindistan, gelen bütünsel sifa eski sistemin bir yaygin olarak kullanilan ve dünya çapinda güzellik salonlari, spa, cilt ve saç bakimi üreticileri kabul edilir. Ayurveda artan kullanimi için bir ana nedeni cilt ve saç bakim çözümleri için etkinligidir. Saç bakiminda Ayruveda kullanarak uzun vadede saç için zararli olabilir kimyasal bazli saç bakim kullanimi önlenmesi de dahil olmak üzere saç gücünü, renk ve parlaklik, bakimi çok etkilidir.

Bu unutulmamalidir oldugunu cilt saç yüzden de içinden beslenme ve bakim disari ihtiyaci gibi.
Yanlis sindirim, uygun vitaminler ve saç dostu gidalar eksik mineraller, saç sorunlari için tüm bu yol, en pahali saç bakim ürünleri kullanmak bile düsük alimi. Yani, saglikli, parlak saçlara sahip olmak altin kural yemek ve nasil yemek zaman, ne yemek bakmaktir.

saglikli saç gida
Ayurveda basi olarak, bütün, dogal, organik ve taze gidalar iyi bir kombinasyon olmalidir. Brokoli gibi sebzeler, pancar, kabak, havuç, turp, koyu yesil yaprakli sebzeler, nane, kisnis ve feslegen gibi otlar saçiniza besin zengin kaynagi saglayabilir mükemmel gida seçenekleri vardir.
Pismis yemekler eklenebilir kimyon, zerdeçal gibi saç dostu baharat vardir. Meyve düzenli diyetin bir parçasi olmalidir. Eger günden güne yemek meyve ve sebze degisen devam edin farkli turunçgiller, çilek, tatli üzüm, kavun vb yemek. Düzenli olarak tüketilmesi gereken bir diger gida maddesi kuru üzüm oldugunu. Yarim ve saat için sicak suya birkaç kuru üzüm bekletin. Bu saç sagligi için gerekli, her sabah yenmelidir. Ayurveda, süt ürünleri hem tam yagli süt, peynir, lassis saç sagligi ve gelisimi için çok faydalidir.

Ayurveda Hindistan cevizi çok saç ve saç derisi besleyen yetenegi için saygi. Düsen saç önlemek için, sebze taze rendelenmis hindistan cevizi ekleyin ve genç ihale hindistan cevizi taze meyve suyu içmek. Suyu saç için besin sunar. Saç derisi üzerinde hindistan cevizi yagi düzenli uygulama asiri saç ve kafa derisi kurumasini önler.

Findik günlük diyet dahil edilmelidir. Sen, bir gecede sicak suda 8-10 badem emmek onlari mazur ve her sabah kahvalti ile yiyebilirsiniz. Onlar saç sagligi ve renk için iyidir. Kolayca sindirilir edilebilir gibi yemekten önce iliklerine findik Ayurveda önerilir.

Amla veya Hint bektasi üzümü saç genel saglik ve uzun ömür tesvik. Triphala, üç meyve geleneksel ayurveda kombinasyonu da bir iç temizleyici ve sindirim toner kadar iyidir.

yemek ne zaman?
Ayurveda göre, agir tahil, peynir ve baklagiller gibi agir gidalar ögle yemeginde ya da günün ortasinda yenmelidir. Ayurveda göre zaman, bu, vücudunuzun sindirim yetenegini zirveye ulasir. Hafif kahvalti ve hafif aksam yemegi yiyin.

nasil yenir?
Ayurveda, çünkü zihin olumlu bir çerçeve içinde yemek yemek tavsiye kizgin ya da stres oldugunda gida hazir oldugunda, negatif enerji saç ve genel saglik tam fayda görmez hangi bir sonucu olarak, gida geçer .
Daima mutlu bir, yerlesik çerçevesi yemek.
Ayurveda da tatlar, renkler, kokular, ve plaka üzerinde gida dokular odaklanmak, bu çok yararli oldugunu söylüyor. Benzer sekilde sessiz, hos, beslenmesi sirket içinde yemek için de iyidir.
, Okuma oynarken veya TV izlerken ya da telefon sinif tüm yeme katiliyor gibi diger faaliyetlerde hazirlamak yok. Eger gida tüm dikkatinizi verin yoksa, onun yarar tüm vücut dahil olmak üzere, saç vermeyecektir.

Daha fazla bilgi için, Saç Bakimi göz atin. Eger Ayurveda hakkinda tüm bilmek ilgilenen ve ayni zamanda üreticileri ve ayurveda ürünleri ile ilgili toptancilara erisim alirsaniz, Ayurveda Bitkisel Çözüm göz atin.