erken gri saç nedenleri – enzim eksikligi katalaz gri gitmek bizim saç yapar

Hemen hemen tüm canli organizmada mevcut ortak enzimlerin katalaz birinin sikintisi son zamanlarda erken gri saç nedenleri temel nedeni olarak belirlenmistir edilmistir. Bu enzim, suda hidrojen peroksit dönüsümü, oksijen katalize olur.

En son kesfi göre, agaran hidrojen peroksit yapi-up tarafindan tetiklenebilir, kimyasal madde bayanlar saçlarini sarisin ölüyor kullanmak. Normal saglikli folikül beyaz olmasini da beyazlatma ve hidrojen peroksit ve güvenli koruma tüyleri kirmak için katalaz yeterli enzim üretir. Öte yandan, katalaz enzimi normalde insanlar agaran karsi koruyucu olarak kesilmesinin durur büyüdükçe düsüs. Bu durumda çogu insan çamasir suyu daha agaran üretir içinden saçlarini pigment egilimindedir.

Buna ek olarak, sonraki olaylar kombinasyonlari eldeki bütün durum daha da kötüye. Bilim de saç köklerinin bu kimyasal neden oldugu zarar geri MAB A ve B olarak da bilinen enzim gerekli oldugunu kesfetti. Folikül Bu katalaz enzimi eksik oldugunda, bu, hidrojen peroksit ile neden oldugu zararlar için oda verir ve sonuç olarak, bu iki enzim sikintisi zarar düzeltmek için. Bilmeniz gereken baska bir sey MSR A ve B düsük seviyelerde de erken gri saç neden olur melanin üretimi için gerekli olan enzim tirozinaz üretimi engel oldugunu.

Bu kesifler mantigi giderek, bu katalaz enzim ya da ayni zamanda saç dökülmesinin önlenmesi için kullanilan saç derisine süperoksit dismutaz gibi güçlü antioksidan düzenli kullanim tüketimi agaran durdurmak yardimci olabilir kabul edilebilir. Yine de, bu “katalaz enzimin bulunmamasi” ve henüz saçlarini tüm beyaz gibi görünmüyor acatalasia muzdarip kisiler oldugu gibi sadece erken gri saç neden degildir.

Ben size degerli bilgiler bu parça bulacagini umuyorum.

en iyi dileklerimle,

john benjamin