yara izi olmadan plastik cerrahi – aslinda

Kelime yara bir ameliyat bazi akraba karin, ya da bir kaza veya acil bir doktor / hemsire tarafindan acele dikisli oldu bazi kesim sonra kalan çirkin isaretleri görmeye hatirlar düzensiz uzun yumurtadan isaretleri akla getiriyor. Tip dilinde kelime “yara izi” bu olabilir ancak soluk herhangi bir yaralanma veya ameliyat sonrasi herhangi bir isareti anlamina gelir. Plastik cerrahi yaygin bir yara daha az ameliyat olduguna inaniliyor. Ama gerçekten herhangi bir cerrahi bir kesim ya da bir yara izi olmadan olmadan yapilabilir sizce? Yani aslinda nedir?

Iyi iyilesti ve olgunlasmis, onlar çapraz tarama ile ince bir çizgi gibi çünkü Plastik cerrahi izleri tüm diger cerrahi izleri farklidir. Onlar ne yüksek, ne de depresif ve cilt renklidir. Gerçegi bile plastik cerrahi doku ve böylece bir yara izi kesim içerir olmasidir. Tek fark plastik cerrahlar yara en aza indirmek için özel hileler kullanmasidir:

Gizli yeri: Plastik cerrahlar orada olsa bile bu yara açik degil bu yüzden çalistirmak için derin kirisikliklar veya gizli alanlari seçin.

• Burun içinde cerrahi kesim burun içinde yapilir. Bazen kesik burun disinda ancak burun yanak bulustugu gibi yerlerde yapilir. Kirisik olmak, izleri görünmez.
• Facelift izleri çogunlukla saç içinde ve kirisik kulak arkasinda gizlidir. Yara küçük bir kismi yanak kulak bulustugu yerde yüzünde oldugunu. Yara ince ve böylece göze çarpmayan.
• Göz kapagi ameliyati izleri görünür göz kapagi kirisik ve bu nedenle degil.
• Çene ameliyat izleri çene altinda.
• Dudak küçültme ameliyati izleri dudaklar içindedir.
• Meme büyütme izleri meme olurlar bulunmaktadir.
• Erkek meme ameliyat izleri akillica koyu areola cilt ve normal gögüs cilt kavsaginda bir yarim daire sekilde yerlestirilir.

Daha küçük izleri: Liposuction ameliyati 4mm kesim ile yag bir çok kaldirabilirsiniz. Benzer sekilde jinekomasti ameliyati çok küçük bir kesim ile genislemis erkek meme kaldirabilirsiniz.

Ince malzeme ve teknikleri: Plastik cerrahlar hassas aletleri ve ince dikis malzemesi (konu), ve ince igneler kullanin. Ayrica cilt seviyesinin altinda emilebilir dikis bir sürü koyun ve bazen tamamen deri dikis kaçinin. Bunun yerine cilde birkaç kaba dikis kullanarak onlar onlarca ve ince dikis yüzlerce, altinda ve ciltte her ikisini birden kullanin. Onlar tam olarak dikis büyütme kullanin. Bu ince teknikler zaman alicidir. Plastik cerrahi is siradan dikis karsi örme esit sayilir.

Erken dikis kaldirma: Plastik cerrahi dikis nedenle dis deri dikisler erken kaldirilabilir, birden çok düzeyde, bu nedenle herhangi bir dikis isaretleri vardir. Bazen hiç cilt dikis sadece kaldirilamaz gereken cilt altinda dikis vardir.

Ameliyat sonrasi iyi bir bakim: tam 6 -12 ay içinde olgunlasmis kadar Plastik cerrahlar izleri bakmak.

Tüm izleri ayni degildir ne de tüm izleri çirkin-özellikle de plastik cerrahi izleri vardir. Sadece bireyin skar egilimi bagli olarak istisnai durumlarda, izleri belirgin olabilir. Genellikle izleri her geçen yil solmaya.