seyler dis hekimi size haber, ama yapamam ki

Eger bir ofiste yani sira bir dis hekimi konustum en son ne zaman oldu? En gibiyseniz, cevap “degil son zamanlarda” ya da “uzun zaman oldu” muhtemelen. Ister inanin ister inanmayin, onlar bilmek istediginiz bazi seyler var. Bunlar uzun vadeli dis sagligi için çok önemlidir.

1. Diseti Hastaliklari Sagliginiz etkiler – Diseti hastaligi eriskinlerde dis kaybina neden olur ve ayni zamanda kalp hastaligi ve felç ile baglantili olmustur. Erken teshis Ancak, dis eti hastaligi tedavi ve tersine çevrilebilir. Sik sik firçalayin, dis ipi ve yerel dis hekimine gitmekten sik dis eti hastaliklarina karsi en iyi önlemler bulunmaktadir.
2. Dis Check-Up Çok Önemli – Dis Doktorlari onlara ekstra para getiren sirf bu söylemiyoruz – kontrolleri, genel agiz ve dis sagligi için çok önemlidir. Düzenli kontrolleri kolayca dis hekimi ziyaret ederek önlenebilir çok sayida sözlü sorunlari önlemek.
3. Sikça Firça – açik görünüyor, ancak pek çok insan bu standart takip etmez. Iki kez firçalama günde, plak kaldirir dislerinizi temiz tutar ve dis eti hastaligi önler.
4. Sag Yeme Güçlü Agiz Sagligi tesvik – alkolsüz içecekler ve olmayan beslenme gidalar Seker ve boyama ürünleri dis ve saldiri dis minesi için kötü. Bu dis daha az kozmetik çekici hale, ve dis eti hastaliklari ve çürük daha egilimli olacaktir.
5. Dis Sorunlari gitme – Bir dis agrisi mi? Daha fazla firçalama sorunu çözmez. Bosluklar küçültmek yok. Yerel dis hekimi ziyaret edin ve bir kanal almak ya da dis çektirme zorunda önce teslim almak – eglenceli degil.
6. Sizin Dis firçasi degistirme – Dis firçalari 3 kadar ay sonra yipranan ve etkinligini kaybeder. Eger dis eti hastaligi varsa bakteriler killar üzerine yolunda bulabilirsiniz çünkü, daha sik bunu. Her kullanimdan sonra sicak su ile firça yikayin emin olun.

Agiz sagligini korumak kolay! Disiplinli olmak, size ne zaman yemek yapmak / hijyen saglamak kararlari bilinçli olmasi ve parlak, parlak beyazlar olacak. Dis hekiminize danisin – o anlatacagim!