rinoplasti olan iliskili riskleri ve yararlari

Hiçbir plastik cerrahi riskleri olmadan ve diger plastik cerrahi gibi rinoplasti ile iliskili riskleri kendi belirledi. Ancak, rinoplasti ile ilgili çok essiz avantajlar da vardir. Rinoplasti Baslarken bir görünümü artirma konusunda her zaman degil, sik sik rinoplasti burun gerçek islevini gelistirmek için kullanilir.

Herhangi bir plastik cerrahi oldugu gibi, bir rinoplasti olan iliskili baslica risk enfeksiyondur. Mesaj operatif enfeksiyonlari herkesin basina gelebilir ve onlar yerine ciddi olabilir. Plastik cerrahi birçok doktor sonrasi post-operatif enfeksiyon riskini azaltmak için antibiyotik reçete edecektir. Herhangi bir enfeksiyon belirtileri olmadigini görmek ister, plastik cerrahi sonrasi antibiyotik Bu dersi tamamlamak için gereklidir.

Rinoplasti ameliyat sonrasi ortaya çikabilecek benzersiz komplikasyonlar kendi belirledi var. Bu komplikasyonlardan biri burun ciltte kirmizi lekeler olacaktir. Bu kirmizi lekeler genellikle geçicidir ancak nadir durumlarda kalici olabilir. Ayrica, burun sekilsiz veya deforme görünebilir hangi nadir durumlarda da vardir. Bu yaygin degildir ve bu riski yetenekli ve tecrübeli bir plastik cerrah ile azaltilabilir.

Birçok kisi için rinoplasti sahip olmanin faydalari çok prosedürü ile iliskili olabilecek negatifleri agir basar. Prosedürün belirgin faydasi bireyin gelismis bir görünüm kaynaklanan özgüven artan bir duygusu. Ancak, birçok kisi de rinoplasti sonra burundan nefes için gelistirilmis bir yetenegi deneyim. Bu günlük uyku ve çalismasi için bir hastanin yetenegini artirabilir. Aslinda, birçok hasta sadece bu amaç için rinoplasti ariyorlar.