Ilk dikkate alinmasi gereken – kina saç boyasi

Kina saç güçlendirilmesi yani sira saç dünyanin en güzel dogal renk getirme yetenegine sahip olmak için harika. Bakirlar muhtesem tonlari, Auburns, kirmizilar, Cinnamons, kahverengi ve bordo … Ile Isiltili zengin renkler ve saglikli kilit kalin bir kafa parlak hacmi-ne daha bir kiz tercih edebilir?

Eger kina aslinda saç tükendi ve önce Simdi, dikkat etmeniz gereken bazi seyler vardir. Son zamanlarda ölen ya da perma saç mi? Eger gelecekte saç perma plani misiniz? Eger öyleyse, yeniden düsünmek ya da kapali tutmak isteyebilirsiniz! Kina saç için harika ama kimyasal saç bakimi iyi oynamiyor. Eger yesil saç bas riskine girmek istemeyen, ya da iyilik baska ne bilir sürece, gerçekten son perma ya da boyama en az 30 gün beklemek istiyorum. Ayrica, bir kez kina saçinizi uygulanir, bu renk bir bütün yila kadar kalabilir söyleniyor!

Hatta sadece bu bilgileri paylasmak zorunda amaciyla küçük bir deney kostu. Hey, biz burada arkadasimsin degil mi? Ben takim için olgun kireç gibi görünen bir kafa riskini alabilir!

Simdi bu deney kadar, ben de üzerinde bir yil ve bir buçuk kina ile saçimi ölüyor edilmistir. Bundan önce, ben hevesli bir kalici saç boyasi kullanici, bu yüzden saçimi kalici boya nasil tepki verecegini biliyorum. Hatta dogal olarak koyu kahverengi saçli ve ara sira gri ile, saçimi çok hafif tonlari ile çok iyi-hatta boya alacakti. Benim deneme için benim son kina uygulamadan 10 hafta bekledi ve hafif bir “çilek sarisin” renkli eski favori markasi kalici boya kullanilir.

Sonuçlar? Her zamanki gibi, benim karanlik kökleri benim yanardöner gümüs killar da dahil olmak üzere, bir cazibe gibi boya aldi. Simdi, benim saç geri kalani baska bir hikaye … Kafamin tüm geri kalani boya tanitildi önce oldugu çok ayni TAM renk kaldi! Iyi bir iki ve kina benim son kullanimi bu yana bir buçuk ay bile çünkü boya, kesinlikle hiçbir etkisi vardi. Yani bu deney sonucunda gelen, size kina gitmek istiyorum karar verirseniz, uzun süre geri gidis plani yok toplayabilir!

Bir diger faktör dikkate istediginiz sonuçtur. Kina, açikça olmasina ragmen, güçlü bir yapisma boya aslinda saç aydinlatma yetenegine sahip degildir. Eger açik renkli saç varsa Ayrica, bazi tonlarinda olaylari daha yogun olabilir. Bazen aradiginiz tam tonlari elde etmek için bir kina farkli türde kaç denemeden ve bitkisel katki maddeleri alir.

Bu yüzden buna deger mi? Peki, sadece her bir kisi karar verebilir. Deneyin ve yas için onlari tanitmak bu isimleri küfür olanlar var! Ancak, benim gibi birçok bu yemin ederim ki, vardir. Hatta benim deneme sonra, bana kimyasal saç boyalari kaçirmayin ne kadar fark yapti. Evet, bir yasam boyu esmer olarak, bazen orada burada bir süre için bir sarisin olmak eglenceliydi. Ancak kirilgan bölünmüs biter, benim saça ekledi hacmi ve parlaklik, ve benim vücut için daha güvenli bir yol ve çevre aliyorum biliyorum aslinda, gelen asiri her ay benim saç kesme zorunda degil yararlari fazla yapar bunun için. Ayrica, ben kullaniyorum bütün “kiraz çikolata” gölge bana oldukça iyi görünüyor!