anket cilt bakiminda kadinlara kazaniyor erkek gösterir

Cilt bakimi söz konusu oldugunda erkekler hizla kadinlar üzerinde zemin kazanmaktadir.

Daha yeni Harris Interactive ankette erkeklerin (yüzde 51) yarisindan fazlasi her zamankinden daha iyi kendi cilt bakimi oldugunu itiraf etti.

Ama erkekler arasinda cilt bakimi için artan bir ilgi olmasina ragmen, çogu hala sik görülen deri hastaliklari ve nasil en iyi sekilde tedavi etmek için tetikler ne nispeten farkinda degildir. Örnegin, anket daha fazla erkek (yüzde 34) üçte birinden daha uçuk, ABD’de yaklasik 50 milyon insani etkileyen yaygin bir cilt izdirap tetikler ne oldugundan emin degildir bulundu.

Ne onlarin erkek hastalarda cilt bakimi hakkinda bilmiyorum Dermatologlar dikkatli onlara zarar olabilir. Erkekler her zamankinden daha bilinçli daha fazla görüntü oldugu bir dönemde, bu tür çirkin uçuk tetikleyebilir günes isigi, ve diger cilt bakim konularda bir dizi asiri maruz kalma gibi ortak risklere farkinda olmak gerekir.

“Günes ve diger kaynaklardan gelen ultraviyole (UV) isik en sik görülen uçuk tetikler biri,” Dr Debra Jaliman, New York’ta bir kurul onayli dermatolog diyor. “Bu günes isigi bilmeden uçuk neden olabilir ve onlari tedavi etmek için hazirliksiz olmak daha büyük, daha uzun ömürlü ve daha-aci salginlar yol açabilir.”

Yapmak istiyorum görüntü bilinçli erkeklerde utanç verici lekeleri mümkün oldugunca çabuk kaybolur, Dr Jaliman olarak sadece teklif iddia olabilir dudak Balsam ve diger tedaviler aksine bu Abreva ® gibi over-the-counter ilaçlar, hazirlanmaktadir önerir geçici, semptomatik rahatlama.

“Abreva iyilesme süresi ve semptomlarin süresi kisaltmak için FDA tarafindan onaylanmis tek reçetesiz uçuk ilaçtir,” diyor. “Ne kadar erken size uçuk en siddeti ve süresi sinirlayici olabilir daha etkili, tedaviye baslamak.”

Dr Jaliman da önerir uçuk salginlar egilimli olanlar:

Özellikle 10. AM ve günesin en güçlü yer almaktadir 15:00, saatleri arasinda • Limit günese maruz kalma,.

• ürettigi UV isigi salgini tetiklemek için günes isigi kadar muhtemeldir çünkü yatak bronzlasma kaçinin.

• günes ve en az 15 SPF ile dudak nemlendirici giyin ve gün boyunca yeniden uygulayin.

• yüz ve agiz hassas cilde günese maruz önlemek için bir sapka giyin.

• su ve beton günes isigi yansimasi dikkatli olun.

• Bir uçuk ilk isareti kullanildiginda en etkili oldugu gibi, her zaman Abreva tasiyin.