varis tedavisi

varis
Varis damar vanalarin arizali neden küçük bir sorun nedeniyle kaynaklanir. Bu hastanin günlük yasam etkileyebilir oldukça aci bir tibbi durumdur.
Varis fiziksel travmatik degil sadece ama hasta için utanç verici bir durum duygusal olarak da hasta etkiler.

Varis durumuna atfedilen yaygin nedenlerinden bazilari obezite, aile öyküsü olan, neden ise hatta gebelik ilgili.

varis belirtileri
• Bacaklarda agri yanma veya zonklama
• damarlari çikintili ya da siskin
Bacak damarlarinin • Renk kayb

varis tedavisi
Varis onlar asla gibi kendi iyilesmek için birakilmamalidir. Varis tedavisi bir damar uzman bu da tibbi müdahale gerektirir. Teknolojisindeki gelismeler ile artik varis tedavisinde çesitli gelismis teknikler vardir. Varis tedavisi için “damar siyirma” gibi çok aci prosedürlerin önceki gün sona erdi. Varis durumun tedavisinde en son ve en gelismis tekniklerden bazilari sunlardir:

• Sikistirma çorap tedavisi: hafif kosullari ve varis problemi, ilk asamalarinda oldugu durumlarda, sorunun sikistirma giysilerin kullanimi ile sadece düzeltilmesi olabilir. Çorap gibi sikistirma giysiler elbise ile gitmek için renk ve stil bir dizi mevcuttur ve kimse bile farki olur.

• Skleroterapi: Skleroterapi varis tedavisinde kullanilan önemli bir tekniktir. Bu tedavi yöntemi hastaligin tedavisi için damarlar dogrudan ilaç enjekte gerektirir. Bu durumun tam tedavi için doktor ile birden fazla oturum içerebilir. Dubleks Ultrason teknolojisi doktorlar derin damarlar neden olan gerçek sorunu görmek için bir nimet olarak geldi. Bu hak, kendi kökünden sorunu onarmak için yardimci olur sanat minimal invaziv teknoloji durumudur.

• Lazer tedavisi: Lazer tedavisi varis sorunu çözmek için teknolojisindeki en son kullanir hizli ve agrisiz bir tedavi yöntemidir.

• Endovenöz Lazer Tedavisi: Bu teknik, belirli kosullar altinda doktor ve sorunun türüne göre önerilmektedir.

Damar sorunlari ile sadece anlasma ve teknoloji en iyi ve ayni zamanda egitimli ve deneyimli doktor ve diger saglik personelinin hizmetlerini istihdam ile donatilmistir bazi özel damar enstitüleri bugün vardir. Bu tür enstitüleri onun sorunu anlamada hastaya yardimci ve ayni zamanda tedavi dogru sekli ile ilgili ona rehberlik etmek mümkün olacak bir damar uzmanina erisim saglar. Herhangi bir sorun halinde de en iyi tibbi yardim mevcuttur.

Alanindaki gelismeler varis tedavisi için çesitli çözümler sagladik. Eger varis tanisi bile Simdi, yardim uzak degil. Bu herhangi bir sorun olmadan tedavi edilebilir bir sorundur ve kisa zamanda güzel ayaklari üzerinde olacaktir.