tütün ile ilgili sorunlar ve agiz hijyeni

Çok iyi tütün asiri kullanimi bizim akciger ve solunum sistemi için degil, ayni zamanda bizim agiz bosluguna sadece çesitli sorunlara neden oldugu bilinen bir gerçektir. Dis Hekimleri tütün ve sigara kullanmanin zararli etkileri bilinen, ancak çok degil sigara içenler bizim agiz bosluguna geldiginde tütün neden olabilir tehlikeleri ve sorunlarin farkindayiz.

Dis sonuçlari agir sigara içenler yüz soruldugunda, çogu insan sigara agir kullanimi ancak bizim dis lekeleri neden olacagini cevap verecektir, sorun olarak sürekli sigara ötesine bunlardan biri Ülseratif Nekrotizan olarak bilinen çesitli hastaliklar, neden olabilir gider Diseti iltihabi.

(nug) dis eti iltihabi ülseratif nekrotizan:

Siddetli agri orta neden çünkü bu özel hastalik genellikle agir sigara daralmistir bakteriyel enfeksiyonlar tarafindan tetiklenir bildigi gibi bu, bir sigara içenlerin dis eti etkileyen bir hastalik adidir, etkileri aslinda çok fark edilir. Bu hastaliktan muzdarip kisiler tarafindan bildirilen belirtiler bazilari sunlardir:

– Ates
– Sakiz bir koyu veya gri filmi
– Kötü nefes ve agizda kötü bir tat
– Sismis dis etleri
– Boyun Sismis bezleri
– Bu hastalik da bogaz etkileyebilir

Oldukça hizli gelisir, çünkü NUG, one-of-a-tür hastaliktir çogu durumda bu çok aci oldugunu ve bir çok fark sekilde dis etleri saldirilar bu hastaligin bir sigara içenlerin sakiz sahip oldugu normal bazi etkileri ne olmak oldugunu Enfeksiyon siddetli olursa çok hassas ve kanama kolay, dis etleri sönük gibi görünebilir ve artik görünür olacaktir.

Böyle bir durumda kapali yasayan bir sigara içen sonuçlari diger bir deyisle korkunç olabilir zamaninda gerekli tedavi almazsa bile Neyse ki bu hastaliga muzdarip insanlar için tedavi oldukça hizli, genellikle, ancak iki hafta sürer, bu yayilabilir kemikleri, yanaklar, dudaklar ve çene diger bölgelerine. Dis eti iltihabi ülseratif nekrotizan bir kozmetik dis hekimi is yapar agiz hastaliklardan biridir çok zor olan neden sik sik bu tür zararli aliskanligi birakmak için bir birakma programi gitmek hastalar için tavsiye edilir bir kozmetik prosedür baslamadan önce.