madde kaynakli panik bozuklugu

Eger bir bebek oldugunda, vücudunuzun ve dis dünya tamamen bir varlik olduguna inaniyoruz. Bu, kendi kendine duygusu ve bu nedenle sinir yok demektir. Eger çocukluk ulasmak sonra, kendi cilt bulunan kendi kisi oldugunu fark geldiniz. Sen neler yapabilecegini sinirlari verilen, ve ne hissettigini, hayatinda olaylar ve deneyimler bagli olarak vardir.

Ergenlik ve hatta yetiskinlik, hayat zor olabilir. Çok mutlu ya da kendi cilt rahat hissetmiyorum zaman herkes inisler ve çikislar, ve anlar yasar. Sadece yasam deneyimi kendisi kadar zevkli olmayabilir. Çogu kez insanlar eglence ilaçlara maruz kalmaktadir. Bazi arkadaslar tarafindan tanitildi olabilir, hatta onlarin arkadaslari ve baskalari tarafindan bir eglence ilaç denemek için merak ve hatta can sikintisi kendilerini disari isteyebilir baski hissedebilirsiniz. Birçok durumda bu ilaçlarin baslica nedeni onlara eslik cosku hissi, iyi aldi olacaktir. Ama sonra sinirlarin kayip duygusu da var. Her sey mümkün! Aniden bu kötü duygular gitti ve gerçeklik kenarindan kaybetti. Onlar istersen yapabilirsin gibi kullanici hissedeceksiniz!

Bu LSD ve Sihirli Mantar gibi halüsinojenik ilaçlarin kullanimi ile, gerçege kullanicinin algilari büyük ölçüde degisecektir. Kullanici bile insan olmadigini hissediyordu, ve kendilerini aslinda bir çizgi film karakteri olmak, ya da yaninda pot bitki ile iletisim için güçlü olmak hayal edebiliyorum! Birçok kisi bu çarpik gerçeklik ve bilinç keyifli bulabilirsiniz ve duygu zevk olacak. Öte yandan, bu halüsinojenik ilaçlarin üzerinde olumsuz bir deneyim olacak insanlar var.

Bunun yerine degismis gerçekligin deneyimi zevk, onlar korkmus olacak. Kendi kontrolü kaybi bile çok kontrolünün kaybi, ama gerçekligin kaybi bir panik içine göndermek ve olmayacaktir. Ilacin etkisi kapali yipranmis bile, kisinin aniden küçük bir sey üzerinde bir panik içine spiral, yine onlarin gerçek kaybetmek olacak korkusuyla olabilir. Onlarin gerçekligin kaybi bu duygu onlarin aklinda bir bellek olacak ve siddetle herhangi bir zamanda mümkün olabilir inaniyoruz olacaktir. Orada dünyada insanlarin bu tür çoktur – kontrolünde olmayan nefret edenler ve bu halüsinojenik ilaçlarin size verecektir çarpik gerçegi kabul edemez.

Baska bir nedenle panik bozuklugu neden olur gibi kokain, ecstasy ve hiz gibi diger eglence ilaçlar, vardir. Halüsinojenik ilaçlarla, korku kontrolü ve gerçekligin kaybi hakkinda bir endise kaynaklanan Oysa, bu “üst” ilaçlar nedeniyle beyin üzerindeki kimyasal etkileri panik bozuklugu neden olur. Bu ilaçlar büyük miktarlarda beyin serbest serotonin yapmak ve kullanim etkilerini beynin uygun isleyisine zarar verebilir. Artan adrenalin bir panik duruma vücut yol açabilir. Enerjilerin sel kullanim yani sira duygusal artan duyarliligi endise verici olabilir. Kullanici bu üst ilaçlarin biri olan iken olumsuz bir olay meydana gelirse, onlar hissedebilirsiniz asiri korku ya da öfke islemek için mümkün olabilir.

Eglence ilaçlarin yol açtigi panik bozuklugu ile sorun olanlar tedavi uzak utangaç çok olasi oldugu gerçektir. Bu utanç ya da mahcup olabilir. Nasil onlar bu panik atak yasiyorsaniz nedeni, madde bagimliligi nedeniyle oldugunu bir profesyonel açikliyor? Bu, özellikle bir genç, ya da bir ana bulmak gerekir biriyle durumdur. Dertli sonra duygu korku ve panik duygularini uyusturmak için daha fazla ilaç alabilir çünkü, bir kisir döngü olabilir.