kis kasinti veda

Bir tropik cennet yasayan sürece, büyük olasilikla kis kasinti maruz kalmistir. Hatta favori yün kazak hassas cilt üzerinde iskence olabilir. Bu senin hatan degil, soguk hava en var. Sicakliklar kisin birakin, bu nedenle havadaki nem seviyesi yapar. Nem olmadan, havada küçük bir nem var. Bu havada hiç nem varsa korumak parlak bir cilt tutmak zor. Evinizde bile sicak hava nemli cilde sahip karsi çalisir. Eger firin açtiginizda, siz de evinizde havadaki nem asagi çevirin. Sizin firin isitmali eve sulu cilt için gereken yarisindan daha az humitiy seviyeleri olabilir. Bu sicakliklar disinda kontrol etmek mümkün olmayacaktir, ne de dondurucu kosullarda yasamak istersiniz, ama cildinizi yumusak ve kis aylarinda nemli tutmak için bazi basit yollari vardir.
Kis Cilt Ipucu 1. Sicak banyo vazgeçmek. Sicak bir banyo köpügü cazip olabilir, ama ayni zamanda degerli nem cildinizi drenaj olabilir. Tamamen sizin banyo vazgeçmek yerine, biraz suyun sicakligi kisin ve bazi yulaf ezmesi ekleyin. Yulaf ezmesi cilde yatistirici ve pul pul olarak cilde baglama nem yardimci olur.
Kis Cilt Ipucu 2. Uzun, soguk bir kis günü sonra dinlenmek için önemlidir. Sicaklik asagi çevirerek ve bu basit ve dogal karisimi ekleyerek banyo rahatlatici etkileri keyfini çikarin, sag mutfakta yapti. Haftada bir kez, sizin banyo suyuna 2 süt tozu bardak, bir uçucu yag, yarim çorba kasigi (badem, lavanta, nane, okaliptüs) ve en sevdiginiz parfüm birkaç damla ekleyin. Süt ve uçucu yaglar hidrat da çatlak cilt olacak. Eger banyo indiginizde, bir cilt nemlendirici kullanin.
Kis Cilt Ipucu 3. Sanki bu sigara söndürmek için baska bir neden gerekiyordu. Iste geliyor. Sigara kuru cilt ve kirisikliklari neden olur. Nikotin daha zor cildinizin nem korumak için yapim, ciltteki kan damarlari küçülür. Nikotin cildinizi kurutur, çünkü o kirisik ve yasli birakir. Cildiniz aliskanligi birakma için size tesekkür edecek.
Kisin kuru, hassas cilt tedavi etmek için nasil
Kis Cilt Ipucu 4. Sicakligini ayarlamak. Bu iyi gelebilir, ama biz soguk hava veya soguk cilt kontrol edemez. Ama bizim evlerde sicaklik kontrol var. Firin-isitilmis hava herkesin bildigi kuru ve kuru hava cildinize zarar vermektedir. Burada bir fikir vermek için hizli bir fark var. Sahra Çölü ortalama nem seviyesi yaklasik% 25 oldugunu. Bazi evler kis aylarinda% 10 nem seviyesi gibi düsük olsun. Daha az, daha fazla hidrat cildinizi isi kadar krank.
Kis Cilt Ipucu 5. Alkol ve kahve ile ifsa etmeyin. Kafein bilinen bir idrar söktürücü oldugu için hem daha da cilt kurutmak olacaktir. Yesil çay serinletici bir fincan için kahve sabah fincan disari geçis. Sen kafein kaçirmayacaksiniz ve vücudunuzun ekstra su için size tesekkür edecek!
Kis Cilt Ipucu 6. Günes ile nemlendirir. Daha önce de duydum ve tekrar duyarsiniz. Günes sulu cilt için hayati önem tasimaktadir. UV isinlari bulutlar ve cam geçmesi ve günesli günlerde oldugu gibi bulutlu günlerde cilt üzerinde ayni zararli etkileri vardir. Günes günesin kurutma etkilerinden cildinizi korumak ve ek nem saglayacaktir.