Gebelikte cilt bakimi

Gebelik saf mutluluk için bir zamandir. Ancak, sabah bulantisi ve cilt problemleri gibi küçük can sikma payi var. Cilt akne gelistirir ve hatta durumu düzeltmek için güçlü akne tedavisi ve güçlü malzemeler kullanamazsiniz çünkü çaresiz. Ancak, ne yapabilirim gebelik sirasinda hafif bir ve etkili cilt bakimi rutin takip etmektir.

Burada yapabileceginiz bazi seyler var …

basit bir rejim takip

Aksine karmasik bir rutin takip etmeye çalisiyorum ve çok fazla cilt bakim ürünleri kullanmak yerine, sadece temelleri ile rutin basit tutmaya çalisin. Burada kullanmasi gereken ürünlerdir.

temizleme maddesi
Sabun daha az ve cilt üzerinde herhangi bir kalinti birakmaz bir hafif bir temizleyici kullanin. Bir kez sabah ve bir kez gece, en az günde iki kez ilik su ve temizleyici ile yüz yikanmalidir.

nemlendirici
Hamilelik sirasinda asiri kuruluk mücadele için zengin bir krem ??nemlendirici kullanin. Cilt nemlendirici ek olarak çevresel hasara karsi korur antioksidanlar içeren nemlendiriciler arayin. Siz de tüm vücudunuzu nemlendirir emin olun.

günes
Gebelik günes kremleri kullanarak atlamak için bir bahane yapmayin. Günesten koruyucular bakilmaksizin mevsim veya saglik kosullarinin her zaman kullanilmalidir. SPF 15 ya da daha yüksek kaliteli bir günes koruyucu kullanin ve güneste disari girisim önce önceden uygulayin. Titanyum dioksit ve çinko oksit gibi maddeler gebelik sirasinda kullanilmak üzere tamamen güvenlidir!

Ürün öneriler:

Klinik temizlik karmasiktir
Bu cilt tekrar ortaya büyük bir temizleyici, derin temizler ve ayni zamanda akne kontrol eder. Bu güçlü olmasina ragmen, güvenli bir sekilde hassas cilt üzerinde kullanilabilir ve kuru yapmaz. Ayrica savasir ve serbest radikalleri ortadan kaldirir antioksidanlar içerir.

Kinerase nazik günlük temizleyici
Bu, tüm cilt tipleri için uygundur hafif bir temizleyici, hatta çok hassas cilt! Bu cilt yatistirmaya yardimci yesil çay özleri içerir. Kinerase Nazik Günlük Temizleyici gerekli besinleri uzak müthis olmadan cildi temizler.

nia 24 cilt güçlendirilmesi karmasik
Bu çok hafif ne de çok agir ne de mükemmel bir kremdir. Düzenli kullanim ile, bu krem ??kirisikliklari ve ince çizgileri azaltir ve cildin bariyer fonksiyonunu artirir ve nem saglayarak onarim sürecini hizlandirir.

La Roche-Posay Anthelios sx
Bir de SPF içerigi olan bir nemlendirici bir nemlendiricidir. Bu cilt verimli günes yanigi ve nemlendirir karsi tam koruma saglar. Bu ariza degil ve çogu günes kremleri daha uzun sürer böylece UVA isinlarina karsi fotostabil olan Mexoryl SX içerir. Tüm kokulari ücretsiz ve cildinizi manti yapmaz! Bu da 24 saat boyunca nemlendirir.

Klinik spf 20 günes koruyucu toz olup
Bu% 25 titanyum dioksit ve% 20 çinko oksit içeren fiziksel UV blokerleri içeren türünün toz günes ilkidir. Bu özel nanoteknoloji formülasyon günes isigi genis bir spektrum karsi günes koruma saglar.

güvenli bir sekilde cilt sorunlari iyilesmek

Gebelik akne iltihaplari, çatlaklari, kasinti ve benzeri gibi cilt sorunlari bir sürü ile birlikte getiriyor. Ancak, sadece herhangi bir over-the-counter ürün kapmak ve sorunlu alanlari için uygulayamazsiniz. Bunun yerine, sadece güvenli maddeler uygulamak için dikkatli olmalidir.

çatlaklari
Aci gerçek su ki tamamen çatlaklari ortadan kaldirmak mümkün degildir. Her ne pahasina olursa bunlari önlemek için önemli olmasinin nedeni budur. Verimli bir sekilde cildi nemlendirmek ve böylece çatlaklarin görünümünü azaltmaya yardimci serumlar ve jeller gibi cilt bakim ürünleri kullanin.

kasinti
Bu hamilelik sirasinda çok yaygin bir belirtisidir. Ancak, isaretleri ve ince çizgilerin olusmasina deri sonuçlari kasima. Böylece, kasintili hissettiginiz zaman, biraz nemlendirici almak ve alan üzerine masaj yapin.

akne
Bu gebelik sirasinda baska bir yaygin bir durum. Ancak, akne bakim ürünleri hamilelik sirasinda kullanilmak üzere güvenli maddeler içerdiginden emin olmak gerekir. Kesinlikle retinoidler, benzoil peroksit ve salisilik asit içirin gibi maddeler kaçinmalisiniz.

hidrokinon

Hamile veya emziren ise Hydorquinone içeren herhangi bir ürün kaçinin. Hidrokinonlar ciddi yan etkilere neden olabilir ve hamile iken kullanilmamalidir.