cilt bakimi hatalar

1. Eger akne kurtulmak için çalisiyoruz, sizin dermatolog gidin ve en iyi anti-akne çözüm için sormalisiniz. Üç hafta veya bir ay sonra, akne gitmis olmasi gerekir. Akne marka olan insanlarin cilt bakimi rutin durduruluyor ya da artik akne belirtileri gördügünüzde ne olursa olsun ilaç kendi dermatolog reçete oldugunu. En yaygin hata Eh, onlar yanlis. Onlar artik her yerde onlarin karsisinda akne belirtileri görmüyorum ragmen, gelecekteki breakouts önlemek için ilaç ya da cilt bakimi rutin devam etmelidir. Bir günlük olarak yapilmasi gereken için, rutin denir nedeni budur.

2. Insanlar tüm yüzüne sivilce gördügünüzde, onlar panik. Onlar pop ya da bir gecede gitmis olacak umuduyla akne sikin. Hayir, bu olmayacak. Akne, bazi yabanci maddeleri ya da kir veya bir günde sadece gözeneklerinizi biriken bakteri yüzünüzde var, ama muhtemelen bir iki hafta için birikmis. Ilk etapta bir gecede yüzünüzde oraya çünkü akne, bir gecede yok olmaz.

3. Açik havada giderken Bazi kisiler günes kullanmayin. Onlarin nedeni günes altinda uzun maruz olmayacak olmasidir. Eger açik havada gidiyoruz verilen, günes altinda dogrudan maruz gitmiyor bile, bir günes kremi kullanmalisiniz. Günesin isinlari daha breakouts yol açacak daha fazla yag üretmek için yag bezleri aktive eder.

4. Zaten yüz yikamak için bir temizleyici kullanirken, diger kisiler artik bir yüz firçalayin kullanmayin. Eger cilt pul pul ve ölü cilt hücrelerini ortadan kaldirmak için bir yüz firçalayin kullanmalisiniz. Cildinizin temel yaglar siyrilmis, çünkü bu günlük yapmayin. Bir veya iki kez bir hafta bunu yapin.