yorgun ayak için tlc

Ayaklar: Onlar her yerde ve her yerde biz gitmek istiyoruz bizi, ama onlar da istismar çok almak. Yürüyen Tipik bir gün ayaklarinin üzerinde birkaç yüz ton esit bir kuvvet uygular.

Evde ya da spa ya – yorgun ayak canlandirmak için en iyi yollarindan biri, pedikür oldugunu. Ayaklarinizi iyi hissediyorum, tüm vücut yenilenir ve enerjik hissediyor çünkü.

Yüzde 34 salon veya spa pedikür indulged varken yeni bir Podiatrik Amerikan Tip Dernegi arastirmasina göre, kadinlarin yüzde 25’i, evde pedikür yapmak. Eger ayaklarinizi simartmak Hangisi olursa olsun, güvenli bir sekilde yapmak. APMA üyesi ayak hastaliklari uzmani Dr Marlene Reid bazi ipuçlari sunlardir:

1. Sizin tabani Yatistirici. Topuklar üzerinde nasir uzakta yumusatma, toplari ve ayak tarafi daha iyi hissettirecek. Bir ponza tasi, ayak dosya veya ayak firçalayin kullanin. Sen zeytinyagi ve deniz tuzu birlestirerek kendi firçalayin yapabilirsiniz. Yanlis kullanildiginda çok fazla cilt ve neden enfeksiyon ve kalici hasara kaldirabilirsiniz bir ayak jilet, kullanmaktan kaçinin.

2. Kurur. Iliklerine metre sonra iyice kuru firçalama veya diger ürün ve pat ayak durulayin emin olun. Ayak mantari veya diger mantar enfeksiyonlarina yol açabilir olabilir ayak parmaklari arasinda neme dikkat edin.

3. Ipuçlari snip. Ayak tirnaklarinda sadece her ayak üst yukarida kesilmis olmalidir. Çivi kavisli veya köselerde yuvarlak olmazlar saglamak için düz kenarli ayak tirnagi kesme makinesi kullanin.

4. Bir temizlik yapmak. Altinda sikisip muhtemel pisliklerin temizlenmesi için tirnak altinda bir tahta veya lastik manikür sopa çalistirin. Çok nazik ve tirnak altinda temizlemek veya delinme cilt, enfeksiyona karsi savunmasiz birakarak olabilir için keskin bir araç kullanmak asla olun.

5. Onlari sekillendirin. Düzgün bir tirnak törpüsü ile ayak tirnaklarini dosyalama tarafindan kenarlari tirnak. Büyük ölçüde yuvarlama tirnak köselerinde olmadan tirnak kenarina düzgün bir yönde hafifçe dosya, ileri geri gördüm yok.

6. Tirnak etlerini bakimi. Bir manikür krem ??veya el kremi ile tirnak etlerini nemlendirir, sonra yavasça bir lastik manikür itici ya da manikür sopa ile geri itin. Tirnak etlerini vücuda giren bakterilere karsi koruyucu bir bariyer olarak hizmet ve kesim asla.

7. Kadar lehçe. Nemi lehçe kilitler tirnak ve tirnak veya tirnak yatagi izin vermez “nefes.” Boya ayak saglikli tirnaklar ve olmayan bir aseton oje ile düzenli lehçe kaldirmak sadece.