tamamen dogal yöntemlerle cilt çok yagli mücadele parlaklik

Tüm dünyada bireylerin çogunlugu yagli cilt tipine sahip muzdarip. Bu durum sivilce, büyük tikanmis gözenekler ve parlak bir cilt için onlari son derece meyilli hale gelir. Bu çesitli ürünlerin kullanimi ile asiri kurutma riske atmadan genç cilt gün boyu sahip olmak için dogru teknikleri bilmek önemlidir. Burada parlaklik savas için bazi yollari vardir.

yagcilik arkasindaki nedeni

Köklerinin düzenli nem muhafaza etmek amaciyla deri yüzeyine dogru yukari hareket sebum üretmek. Ölü deri hücreleri ve dokulari da normal yenilerini tekrar büyümeye ve hasarli noktalar ve alanlari onarmak için cilt için itilir. Hormonal degisiklikler veya dis ortam gibi bir takim nedenlerden dolayi, sebum üretimi mikrop ve tahris edici böylece sivilce olusturma süreci basliyor deri altina çogalmaya izin çok asiri olabilir. Bir kez asiri sebum yüzeyine ulastiginda veya gözenekleri iltihapli, sivilce ve siyah nokta sonra sonuç olur.

Fikir daha sonra asiri sebum üretimi ve engellenmesini önlemek için birikimi kontrol etmek veya azaltmaktir. Derinin üst tabakalari tedavi edilmesi gereken ve gözenekleri iyi çalisir durumda temizlik ve cilt iyilesme sürecini tutmak için temizlenir. Bireyler ayni zamanda istihdam teknikleri hem de onlar kuruyor ya da yürürlükte olan gözenekleri akan petrol kisitlar kendi cilt nem önlemek için kullandiginiz ürünlerin türü hakkinda dikkatli olmak gerekir.

Anti-petrol ürünleri

Bu çok iyi sebum çözülür çünkü yagli cilt temizligi zaman yag bazli ürünler tavsiye edilir. Yagsiz nemlendiriciler cilt saglam ve iyi sulu tutarken bu yagli bir görünüm getting yüzünüzü devam edecektir. Hafif temizlik kremler, losyonlar ve hiçbir yapay katki maddeleri ile sabun seçin. Bazi kisiler çesitli türleri alerjisi olma egilimi bu yana kokulari dikkat edin. Antibakteriyel formüller de iyi. Yikama veya temizlik zaman düz musluk suyu üzerinde alkol ve kullanim mineral zengini su içeren ürünlerden kaçinin.

Bu yagcilik kötülestirebilir veya daha fazla sebum üretimini tesvik degil çünkü mumlar veya diger lipid maddeleri olmadan hafif sentetik deterjanlar önerilir. Etkin çok fazla cilt kurutmadan uzakta dis tabakasi ölü cilt hücrelerini almak hidroksil asit düsük konsantrasyonlarda ürünler de vardir. Cildinizin tonu uygun hafif bir toner ile birlikte bu ürünleri kullanin. Temizleyici bezler, peeling tonlama, temizlik veya makyaj çikarirken kullanilmak üzere de mevcuttur.

dogru teknikleri

Uzmanlar bu ilik veya soguk su ile karsilastirildiginda asiri sebum üretimini kontrol ve sinirlayabilir beri yüz yikama veya temizlik zaman ilik veya sicak su kullanmanizi öneririz. Sik yikama aslinda kurutma etkisini ortadan kaldirmak için daha fazla sebum üretimini tesvik çünkü sadece 2 ila günde 3 kez yüzünüzü yikayin unutmayin. Nemlendirici hafif bir kat ardindan her gece peeling yagli ve pullu cilde sahip olanlar için çok yararlidir.

Kil veya çamur maskeleri unclog gözenekleri yardimci ve istenmeyen zits olusumunu azaltacaktir. Gece yatmadan önce son yüz yikama sonra Anti-septik gece kremi uyku sirasinda yaglar kontrol edecek. Maskeleri 1 ile 2 kez her hafta açiklama uygulayin. Eger makyaj uygulamadan önce koymak gerekir uygun antiseptik gün kremler vardir. Içerenler benzil peroksit aramak için deneyin. Özellikle cilt tipinize hitap hem kozmetik ürünleri vardir.

daha dogal tedaviler

Ilk olarak, yüz dokulara dolasimini hizlandirir ve cildi nemli tutmak için yeterli su içmek emin olun. Bireyler yagcilik azaltmak için B2 vitamini açisindan zengin gidalar tüketmeleri tavsiye edilir. Organ etleri, tam tahillar, fasulye ve findik iyi vitamin kaynagi yani sira cildin genel durumunu iyilestirmek demir vardir. Ayrica sekerler, tuzlar ve yag alimi sinirlar.

30 dakika bir dus almadan önce yüzünüzde karisik limon ve salatalik suyu 1 çay kasigi koyarak deneyin. Kolonya uzak akne tutar etkili buruktur. Salatalik suyu makyaj koyarak önce uygulanabilir. T bölgesi, alin, çene ve burun gibi hedef sorunlu alanlari. Zaten makyaj varsa, limon suyu ve bir parça pamuk kullanarak hamamelis 1/2 çay kasigi dabbing deneyin.