sigiller ve sigiller nedenleri sigil tedavi ev ilaçlari

Sigiller vücudun herhangi bir yerinde tek tek veya gruplar halinde olabilir tehlikeli, kanser olmayan deri tümörleri degildir. Sigil tür olusma alaninda göre adlandirilir. Sigiller seytani papilloma virüsünün farkli suslari kaynaklanir. Bu gelismeye oda ile saglayan içine vücut çagirir, bu tibbi sigil olarak uygun denir. Sigiller vücudun herhangi bir yerinde ortaya çikabilir olmayan malign deri tümörlerdir. Onun olusum alanina bagli olarak adlandirilir. Nüfusun yüzde yetmis besi sigiller yasamlari boyunca en az bir kez karsilasir.

Sigiller deride kati büyümeleri anlamina gelir. Bunlar hemen hemen her yastan kisilerde yaygindir. Sigiller yaymak edebiliyoruz, ancak aliskanlikla tehlikeli degildir

Sigiller belirtileri

Kaba yükselmeler
Sigiller form ve boyutlarda çesitli gelir ve normal ciltte düzensiz yükselmeler gibi görünür hale gelir. Bu yükselmeler parmak, dirsek, diz, yüz ve kafa derisi üzerinde daha sik görünümü girer. Ayak tabani üzerinde görüs girer olanlar plantar sigiller denir. Onlar çok agriyan ve dertli dogru yürümek mümkün degil

Sigiller nedenleri

virüs enfeksiyonu
Sigiller ana nedeni derinin bir virüs hastaligidir. Tabani üzerinde plantar sigiller yüzme havuzlarinda daha sik dar degil daha vardir. Yapisal faktörler, ancak, bu sorunun kökeni de görünmektedir. Bu faktörler, belirli bölgelerinde cilt yüzeyinin uygun büyüme bazi kusurlari yol açar.

sigiller için ev ilaçlari

1. sigiller hint yagi ile muamele

Hint yagi kullanimi sigiller için iyi ev ilaçlari biridir. Bu yag her gece etkilenen parçalar üzerinde nazikçe uygulanmalidir. Tedavi bir kaç ay için tekrarlanmalidir.

2. Incir ile Sigiller tedavi

Incir taze sütlü suyu bir kez daha degerli bir ilaçtir. Bu meyve suyu taze, ancak-olgun meyve çikarilan ve sigiller defalarca bir gün uygulanmalidir. Tedavi iki hafta içinde tekrar edilmelidir.

3. Sigiller Patates ile muamele

Çig patates sigil tedavisinde faydalidir. Onlar en az iki hafta boyunca, her gün kesme ve etkilenen parçalari birçok kez ovusturdu olmalidir. Bu wi1l iyi sonuçlari getirmek.

4. Sigiller Sogan ile tedavi

Sogan ayrica sigiller degerlidir. Bunlar deri ve kan canlandirmak dolasimina sinir bozucu. Kesim sogan ile ovusturdu zaman sigiller bazen kaybolur.

5. sigiller Hint adasogani ile muamele

Feslegen Hint adasogani sigiller giderilmesinde yararlidir. Bu bitkinin ampul bir toz yararli sonuçlar için etkilenen bölümü üzerinde lokal olarak uygulanmalidir.

6. Karahindiba ile Sigiller tedavi

Bitki karahindiba sigiller için bir kez daha degerli bir ilaçtir. Karahindiba kesme ucundan süt iki ya da üç kez her gün etkilenen bölümü üzerinde uygulanmalidir.

7. Marigold ile Sigiller tedavi

Marigold sigiller tedavisinde yararli buldu bir daha bitkidir. Bu bitkinin yapraklarinin suyu sigiller üzerine yardimsever uygulanabilir. Sapindan sap da sigiller ortadan kaldirilmasina yardimci oldugu bulunmustur.

8. sigiller cashewnut yagi ile muamele

Cilde zor bir tahris edici olarak kaju fistigi kabugu çikarilan petrol sigiller yardimci olur. Bu durumun tedavisinde etkilenen alan üzerinde disari dogru uygulanmalidir.

9. Sigiller Diger ilaçlar ile tedavi

Etkilenen parçalar üzerinde birçok dis uygulamalar da sigillerin tedavisinde yararli kanitlamistir. Bu su ile karistirilarak papaya ve ananas suyu ve tebesir tozu olusmaktadir.