ne Kronik agiz kokusu neden olur

Çogu insan bir noktada kötü nefes muzdarip olacak, sadece dogal ve sigara asagi olabilir, onlar yedim ya da belki de sadece dislerini ve agiz firçalama ne cevapsiz biraz bayat haline gelmistir. Için baskalarinin ancak sorun, kronik agiz kokusu ve deneyin ne olursa olsun ile kapan kadar kötü kötü tat ve koku agizlari kurtulmak mümkün asla görünüyor.

Dil ve bogaz yüzey içinde zararsiz bir bakteri yasiyor bazi gidalarda protein parçalayarak gida sindirim ile yardimci olur. Bazi durumlarda, bakteri Bu islemi hizlandirmak ve bu kükürt orani yüksek olan ve zararsiz bakteriler agiz kokusu ve kötü tatma bilesikleri serbest oldugu amino asitler uygun oldugunda bir amino asit fazlaligi neden olur.

Kronik agiz kokusu nedenleri

Burada odaklanmak istiyorum agiz kokusu ancak iki birçok olasi nedeni olan kronik agiz kokusu agiz kurumasi nedeniyle bu içindir vardir. Bu durumda agiz tükürük yoksun ve tükürük oksijen içerdigi için hangi agiz kokusu neden olan bakteri gelismek edebiliyoruz agiz taze ve saglikli tutar.

Kronik agiz kokusu neden bakteriler de et, balik, süt ürünleri ve sasirtici kahve gibi protein içerigi yüksek olan gidalar gelisirler. Diyet yüksek ise bu gida türlerinde bu sorunu daha kötü yapiyor.

Kahve, bir yüksek proteinli gida kötü nefes yeniden neden olur ve çogu için aci bir tat ve kötü nefes olusturur bakteri tesvik asitleri içerir degil iken, en asidik gidalar ayni etkiye sahip olacaktir.

Bir agiz kokusu tedavi Aradiginiz

Bu diyet bir degisiklik yapmak ancak herkese uygun olmayabilir tarafindan kötü nefes için bir çare etkisi mümkün olabilir. Alternatif bir bakteri üretemezler, böylece çevre degistirerek, agiz içinde durumu iyilestirmektir.

Bir çözüm, durulama oral ya da bir agiz yikama kullanarak agiz oksijen ekler stabilize klor dioksit kullanilir. Agiz bölgesindeki oksijen seviyelerini artirmak bu kötü bakteriler için, agiz taze ve daha az misafirperver hale getirir.

Bu plak kaldirmak ve agiz tazelemek hem de agzina oksijen tanitan gibi gibi agiz durulama ve yemeklerden sonra dis firçalama da yardimci olabilir. Bu gider olarak Oksijenleyici yüzeye tesvik edecek gibi dilini ve yanak hem firça eger firçalama zaman da yardimci olabilir.

Bu kötü nefes bu hafif ya da kronik tedavi için ise geceleri sabah ve son sey dis ilk sey firçalama gerekli oldugunu söylemeye gerek yok.