bir manikür nedir

Bir manikür tirnak ve eller için kozmetik bir güzellik tedavisidir. Bir manikür sadece eller, sadece çivi, ya da her ikisi davranabilirsiniz. Standart bir manikür genellikle dosyalama ve çivi ve cila uygulanmasi sekillendirme içerir.

Manikür bir parçasi olarak, El tedaviler genellikle el losyonu bir yumusatici madde ve uygulama iliklerine içerir. Kelime “manikür” “, el” anlamina gelen Latince manus geliyor ve cura “bakim” anlamina gelir.

Bir manikür için süreç çalisma alani ve araçlari dezenfekte ve elverisli olmasini saglamak ile baslar. Bu sterilize çalisma temiz metal yerlestirerek bir masa üstü gibi yüzey, sterilize sivi ile bir kavanoza uygular ve dezenfekte olan havlu ve çalisma alani yakininda bu tür içerebilir.

Normalde bir manikür konu ellerinin sterilize ile baslar. Eski oje ya da yapay tirnaklar kaldirilir. Eller daha sonra sabun ve sicak su ile temizlenir ve sicak su ile durulama vardir.

Bir manikür bir sonraki asamasinda, tirnaklarini sonra kesilmis ve bir tirnak dosyasini kullanarak istenilen uzunlukta ve sekline açti. Metal tirnak içerik tirnak malzemenin hizli bir sekilde çikarilmasi için de kullanilabilir, ancak, ince cam içerik tercih edilir. Tek iki tarafli zimpara panolari da kullanilabilir.

Uygun dosyalama teknigi merkezine dogru hareket, tirnak dis kenarinda dosya ile baslar. Bu tirnak, diger taraftan merkezi tekrarlanir. Dosya bir testere gibi hareket ileri geri hareket edilmemelidir.

Tirnak etlerini sonra manikür itici ile geri itilir. Bir manikür itici sadece bazen pamuk sarilmis düz bir ucu ahsap bir sopa vardir. Onlar tirnak matriks zarar verebilir gibi metal manikür tacir, büyük bir dikkatle kullanilmalidir. Orangewood nedeniyle yumusaklik tercih edilen bir malzemedir.

Manikür Bu asamada, tirnaklar sert köpük, kagit veya plastik bir parlatma yönetim kurulu ile parlatilir. Daha yumusak bir köpük tabakasinin her iki tarafina ilave edilir ve ince yüzey parlatma köpük yerlestirilir.

Manikür Sonuç olarak, çogu durumda, manikürcü zayif çivi veya renkli cila ve son kat birkaç kat artirilmasini amaçlayan iki açik lehçe en az bir kat uygulanir. Bir manikür genellikle el losyonu veya yaglar kullanilarak bir el masaji ile sona erdi.